18 Kasım 2018 19:09

MİT FETÖ üyesi iki üst düzey teröristi yurt dışında yakaladı

MİT FETÖ üyesi iki üst düzey teröristi yurt dışında yakaladı

MİT FETÖ'nün üst düzey iki ismi için iki ülkede son dakika operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda iki isim de paketlenip Türkiye'ye getirildi. MİT tarafından Azerbaycan ve Ukrayna'da yapılan operasyonla Türkiye'ye getirilen İsa Özdemir ve Salih Zeki Yiğit, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla aranıyordu.

MİT Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik düzenlenen operasyon sonucu, terör örgütünün "Azerbaycan kasası" ile Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yapan iki üst düzey terörist yurt dışında yakalanarak yurda getirildi.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ ile mücadele kapsamında operasyonlarına devam eden MİT, haklarında arama kararı bulunan iki teröristi daha yurt dışında yakaladı. FETÖ üyelerinden İsa Özdemir Azerbaycan'da, Salih Zeki Yiğit ise de Ukrayna'da yakalanarak bugün öğleden sonra özel uçakla İstanbul'a getirildi.

Atatürk Havalimanı'na inen uçakla getirilen FETÖ mensupları hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla arama kaydı bulunuyor.

FETÖ'NÜN AZEBAYCAN KASASI: FETÖ üyesi İsa Özdemir, 1997'de Bakü Devlet Üniversitesini bitirdi. Terör örgütünün bir dönem Azerbaycan hususi işler sorumluluğunu yürüten Özdemir'in, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" olarak da görev yaptığı bildirildi. Bakü'de terör örgütü adına inşaat sektöründe paravan faaliyet yürüten Avro 2000 firmasının sahibi olan Özdemir hakkında Ankara İkinci Sulh Ceza Hakimliğinin arama kaydı bulunuyor.

İŞ ADAMLARINDAN HİMMET TOPLUYORDU: Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi Salih Zeki Yiğit'in ise Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüttüğü belirlendi. İş adamlarından "himmet" adı topladığı paraları başta Pensilvanya olmak üzere Afrika ülkelerindeki okulların finansmanı için yurt dışına transfer eden Yiğit'in, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Yiğit hakkında Mersin Sulh Ceza Mahkemesince arama kararı bulunuyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • sadece onların değil,gerici ve yobazlarında ağrıyor gülüm

  (1) (0)

 • Bu şerefsizler vatan haini köpekler terörist değil de ne bu ibnelerinin hepsi alçak hepsi satılmış hepsibin koku kazinmalidir

  (8) (15)

 • Fetocu alcaklarin koku kazinmalidir içerdeki bilinen ve gizlenen kriptoonların da koku kazibmalidir

  (6) (10)

 • fetocu alcaklarin suçu kanıtlanmamış hassittir fetocu ibneler. U sitede vatan haini alcaklari savunmayı topubuzun soyunu sopunu

  (7) (8)

 • Alcaklari konusturun bağlantılarını çözüm kurumlarda hala saklanan bilinen ve gotunu gizleyen kripto fetocu alçak var durmak yok hepsi temizlenmeli alcaklarin

  (4) (10)

Tüm Yorumlar