17 Kasım 2018 13:35

MHP'den 30 büyükşehirde 'ittifak' sinyali

MHP'den 30 büyükşehirde 'ittifak' sinyali

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağının sinyalini vererek, Önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakı'na gönül veren siyasi partilerden oluşan bir yerel yönetimler olması için gerekli mücadelenin yapılacağını belirtti.

Kızılcahamam Kültür Sanat ve Su Festivalinin 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, şunları söyledi:

"Önümüzde yerel seçimler var. Takribi olarak 7 ay sonra gidip oy kullanacağız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere Türkiye'mizde bulunan 30 büyük şehrin, seçimlerinin mevcut da seçilmiş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin aleyhine tezahür edebilecek olan bir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz ve bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun manası nedir; FETÖye, PKKya, PYD'ye, HADEP'e ve bunun yancılarına, bunların işbirlikçilerine, onlarla beraber hareket eden siyasi partilere, Türkiyenin bekası konusunda taviz vermeyeceğiz.

30 ŞEHİRDE İTTİFAK

Önümüzdeki seçimlerde başta belirttiğim gibi 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı'na gönül veren siyasi partilerden oluşan bir yerel yönetimler olması için elimizden geleni yapacağız. Niyetimiz budur, mücadelemiz budur. Niyet hayır akıbet hayırdır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • BU ADAM AKIL KÜPÜ.ÇOK DOĞRU BİR TESBİT YAPMIŞ .İNŞALLAH UYĞULANIR.

  (0) (2)

 • Dik dursaydınız MHP 1.Partiydi.

  (0) (0)

 • PEKİ DIŞ MÜTTEFİKLERİNİZ KİMLER?!! ONLAR SURİYENİN BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANA MI? YA TÜRKİYENİN?!

  (0) (0)

 • ak partinin bu acınacak duruma düşeceğini 3-4 yıl önce söylesiniz inanmazdım.yazıklar olsun.mhp olmasa akp belediyelerde çok ciddi hezimet yaşayacak.mhp de her zaman gibi bulanık suda balık avlamayı iyi biliyor.

  (0) (3)

 • Bir şehrin kabusu sözlü de ne buluyorda aday gösteriyor anlamadım Ceyhan da bir şey yapmadı bu dönem Adana'yi yerinde süründürdu yaptığı her iş 2-3 sefer yeniden yapıldı

  (0) (1)

Tüm Yorumlar