17 Temmuz 2018 04:48

MHP'de Meral Akşener istifaları sürüyor yine yüzlerce kişi...

MHP'de Meral Akşener istifaları sürüyor yine yüzlerce kişi...

Dün Tekirdağ'da aralarında meclis üyelerinin de bulunduğu 270 kişi dilekçelerini sunarak partisinden istifa etmişti. İstifaların ardı arkası kesilmedi.Bugün de Afyonkarahisar'da 300 kişi istifa ederek Meral Akşener'in partisine destek vereceğini duyurdu.

AFYONKARAHİSAR'da, eski bakan, eski milletvekili ve eski belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 300 kişi, MHP'den istifa etti. Eski İl Başkanı Alper Yağcı, Meral Akşener'in kuracağı partiye destek vermek için istifa ettiklerini söyledi.

Afyonkarahisar'da MHP'den istifa kararı alan grup, kent merkezindeki bir kongre salonunda toplandı. Grup adına konuşan eski il başkanı Alper Yağcı, MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in kurma çalışmaları içerisinde olduğu partiye destek vermek için istifa ettiklerini söyledi. MHP içinde demokratik haklarını kullanarak kongre yapılmasını istediklerini ancak bu talebin keyfi olarak reddedildiğini savunan Yağcı, istifa edenlerin sayısını 300 olarak açıklarken şöyle dedi:

"Türk milliyetçilerinin parlamenter sistemden yana tavır ortaya koyarak referandum sürecinde vermiş olduğu demokrasi mücadelesi milletimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu sebeple yeni bir oluşumu milletimiz istemiş ve yeni partiyi milletimiz kurma arzusu içine girmiştir. MHP'de siyaset yapan Türk İslam davasına ömrünü adamış insanlar olarak yüreğimiz buruk ama doğru olduğuna inancımız tam olarak Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmak üzere MHP'den istifa ediyoruz."

'ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ KİMSE TARTAMAZ'

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, MHP'den ayrılış sebeplerini anlattı. Akcan, şöyle konuştu:

"Ülkücü hareketin siyasi otağı bildiğimiz, demokratik bir anlayış içerisinde yönetildiğini, yönetilmesi gerektiğini beklediğimiz MHP'de son dönemlerde bunu göremediğimizden ve önümüzün kesilmesinden dolayı yeni bir arayış içerisine girmek zorunda kaldık. Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiçkimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz. Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • Bir chp li olarak yeni partiye sonuna kadar destekvericem

  (3) (0)

 • ALLAH BÜYÜKTÜR DENMİŞ..DİLERİM SAYIN BAHÇELİ SIFIR ÇEKER SEÇİMDE VE AKP İLE BİRLİK OLUP MEMLEKETİN BU DURUMA GELMESİNİN CEZASINI ÇEKER..

  (100) (2)

 • Türkiye gözün aydın, Cumhuriyetimiz, Atatürkümüz selam sizlere Akşener geliyor ne mutlu bize.

  (3) (25)

 • BAHÇELİ MHP Yİ BİTİRDİ..ARTIK MHP ATATÜRKE BİLE SAHİP ÇIKAMIYOR..ATATÜK VE TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR DEVLETBAHÇELİ İN UMRUNDA DEĞİL..

  (7) (3)

 • Yeni parti tüm halkı kucaklayacak fakir zengin erkek kadın genç orta yaşlı yaşlı sağ sol mafya tüccar esnaf borsacı sporcu kebabcı dolandırıcı yani X parti deyince Türkye demeli.Uyeler Buyuk firmalar gönderdiği eleman vekil ve sermaye savunucu değil halkın refahı ilerlemeyi bilimi dünya standartlarını yakalama hırsı.Olası adaylar hiç bir karanlık işlere bulaçmamış ve en fazla 2 dönem vekil olabilir kabulenmeli.Gelecek yıllarda şaibeli vekil şayibeli işlere bulaşmış hem ülkeyi hem kendini riske atar.GSM,kimlik çipler,banka kartları,bilinmeyen gelir alınan lüx eşyalar takib altında olduğundan dolai hem ülke itibarını hem kendi sağlını yurd dışı gezilerde tutuklanma riski olabilir.Yeni partide genç yurt içinde ögrenim tamamlamış yurd dışı bağlantı olmayan idealist gençler olmalı yakın gelecek tüm dünyada oyle olacak.başka partilerde uzun yıllar çalışıp geliyoorsa yeni parti ömürü uzun olmaz yeni genç yuzler bekliyor halk ve gençlik

  (5) (59)

Tüm Yorumlar