16 Ocak 2019 09:07

Metropoll'den yeni anket! Hangi parti ne kadar oy alıyor?

Metropoll'den yeni anket! Hangi parti ne kadar oy alıyor?

24 Haziran seçimlerine günler kala anket sonuçlarının açıklanması da hızlandı... MetroPOLL Araştırma Başkanı Özer Sencer yaptıkları son anketi sosyal medya hesabından paylaştı.. İşte ilginç sonuçlar...

MetroPOLL Araştırma Başkanı Özer Sencar, sosyal medya hesabından 24 Haziran cumhurbaşkanılığı ve milletvekili seçimlerine ilişkin hazırladıkları bir araştırmanın sonucunu Twitter hesabından yayınladı. Buna göre Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı ve HDP'nin bulunduğu muhalefet arasında yüzde 1'lik bir fark var.

Sencar'ın sosyal medya hesabından yayınladığı ankette göre Cumhur İttifakı: Yüzde 46.1, Millet İttifakı: Yüzde 35.5, HDP: Yüzde 11.5 kararsızlar ise yüzde 4 çıktı.Ankete göre kararsızlar dağıtıldığında sonuç şöyle çıkıyor:
Cumhur İttifakı: Yüzde 49.4
Millet İttifakı: Yüzde 38.1
HDP: Yüzde 12.3
Diğer parti: 0.2
Sancar, ayrıca bir sosyal medya kullanıcısının "Anketörleri reddedenler sizin araştırmanızda da yüksek oranda mı?" sorusuna da "Eskiye göre daha fazla" yanıtını verdi.

İşte bugüne kadar açıklanan 23 anket ve sonuçları... İşte bugüne kadar açıklanan 23 anket ve sonuçları... İşte bugüne kadar açıklanan 23 anket ve sonuçları... İşte bugüne kadar açıklanan 23 anket ve sonuçları... HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Son anket Amerikalılardan bu sonuçlar bomba

Son anket sonuçları Mediar'dan! Meral Akşener'i şok etti

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Geçen 16 nisan Anketleri ile karşılaştırıldığında sonuç at başı kafa kafaya gidiyor demekki.İktidarın paniği telaşı aynı 16 nisan öncesi gibi.Hile hurdaya başvurmazlarsa -ki vuracaklar geçen sene de vurdular- gidiciler.

  (5) (2)

 • malmısınız ya hey allahım ya her seçim yenilmekten bıkmadınız

  (1) (4)

 • 14 Haziran 2018 10:03 SİZ AÇIILIM SÜRECİNDE YAPTINIZ ZATEN YAPACAĞINIZI ADAMLARIN AKLINDA DAHİ GETİREMEDİĞİ KORKTUĞU ÖZERKLİK VE SONUNDA DEVLETLEŞME PROJESİNİ YAPTINIZ ŞİMDİ ONUN KALINTILARINI GÖRMEKTEYİZ ...SİZ Bİ GİDİN GELEN KİM OLURSA OLSUN SİZDEN DAHAAAA İYİ OLACAKTIR.....

  (12) (1)

 • google de seçim hilesi görünmez mürekkep diye aradım. aman Allahım olabilir mi. siz bir partiye oy basıyorsunuz sandık açılınca başka parti çıkıyor. bu seçimde oy pusulamı muska yapacağım ve akşam açılırken oyumu kontrol edeceğim.

  (2) (3)

 • SON SÖZÜ BİZ SÖYLÜCEZ SEÇİM GÜNÜ DAHA SÖYLEMEDİK BEKLEYİN BAKALIM HANGİ ANKET DOĞRU GÖRECEĞİZ

  (1) (0)

Tüm Yorumlar