17 Kasım 2018 14:03

Metropoll anketindeki İYİ Parti detayı! Erdoğan'a destek verenler içinde...

Metropoll anketindeki İYİ Parti detayı! Erdoğan'a destek verenler içinde...

MetroPOLL Araştırma'nın Twitter hesabından yayınladığı 'Türkiye'nin Nabzı Ağustos 2018' anketinde ilginç sonuçlar var. Ankete bakılacak olursa Erdoğan'a en büyük destek kendi partisi dışında MHP'den var. İYİ Parti ise üçüncü sırada.

MetroPOLL Araştırma 'Türkiye'nin Nabzı Ağustos 2018' anketini twitter hesabından paylaştı. Anket sonuçlarına göre  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 44.5'e düştü.

Araştırmaya göre AK Partililerin yüzde 92.6'sı Erdoğan'a onay verirken, en büyük ikinci seçmen grubu yüzde 68.6'yla MHP'liler oldu. Erdoğan'a görev onayında en düşük destek ise HDP ve CHP seçmeninden geldi.

İYİ Parti üçüncü sırada
İYİ Parti'de ise Erdoğan'a destek yüzde 4.6 olarak anket sonuçlarına yansıdı. Tüm seçmenler baz alındığında, Erdoğan'a onay vermeyenlerin oranı yüzde 46.7 olarak kayda geçerken, yüzde 8.8 kararsızdı ya da cevap vermedi.

Metropoll Temmuz araştırması: Bir önceki ay Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.5 olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanına görev onayı vermeyenlerin oranının da yüzde 38.2'den yaklaşık 8 puan arttığı belirtildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • O kadar berbat bir anket yapmışlar ki, sadece seçimlerde oy oranı yüksekmiş haricinde hep yerlerde sürünmüş. Seçim harici hiç bir dönemde seçimde aldığından daha fazla beğeni almamış mı yani ? Böyle bir araştırmanın gerçek olmadığı belli.

  (0) (0)

 • İnsan evinde aç kalınca, cebinde beş kuruşsuz kalınca, ailesine ve kendine bakamayınca, ne din ne de iman kalır. Kimse masal hikaye anlatmasın. Son model arabalara binenlerin, krizden ötürü etkilenmeyenlerin Allah'ımız var demeye hakkı yoktur ! Ülkenin ekonomisini yönetemiyorsunuz, kabul edin ! Dolar önlem aldık dediniz yine 7 seviyelerine dayandı !

  (4) (16)

 • butun dunya saldiriyor ulkemize zavalli hainler hala para dolar pesinde sanki rte degilde kilictaroglu olsaydi cok iyi olacakti kendi partisini yonetemeyen insanlara bel baglayan insanlar var nasil bir beynr sahiler anlamiyorum bjk 4 tane gol yiyor ama yensekte yenilsektenke takimlarini desdeklerler ama ulkesi azcik zor duruma dustugu zaman sirtini doner abd nin yaninda yer alirlar abd size irak gibi ozgurluk vaat ediyor siz kosmaya devam edin

  (26) (1)

 • hdp - chp - iyi partinin düşünceleri ne kadarda birbirine benziyor. Atalarımız boşuna dememiş "arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim."

  (27) (1)

 • Ülkeyi uçuracağız dediklerinde, ülkemin temellerine dinamit koyacaklarını düşünmemiştim. Ben de senelerce Ak Partiye ve Sayın Erdoğan'a oy verdim. Hata yaptım. Yüce Allah (c.c)'den ve Aziz Türk Milleti'nden özür diliyorum.

  (8) (14)

Tüm Yorumlar