18 Ocak 2019 16:27

Meteorolojiden flaş uyarı İstanbul'da yarına dikkat

Meteorolojiden flaş uyarı İstanbul'da yarına dikkat

Meteoroloji, yarın İstanbul ve çevresi için kuvvetli rüzgâr ve fırtına uyarısı yaptı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Marmara ve Kuzey Ege'de rüzgarın yarın (03.03.2018 Cumartesi) ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden fırtına şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

İSTANBUL ve çevresinde yarın şiddetli fırtına bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bölgede yarın güney ve güneybatı yönlerinden lodos şeklinde kuvvetli rüzgâr ve yer yer fırtına yaşanması tahmin ediliyor.

Saatte hızı 50-70 ile 80 kilometreye kadar çıkması beklenen fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Economist dergisi Türkiyede medyanın Afrin savaşını doğru haberleştirmediğini yazıyor. Dergideki makale "Medyanın ağzını bağlamak: Türkiye'de kimse Suriye'deki savaşı doğru olarak haberleştirmeye cesaret edemiyor" başlığını taşıyor.

    (1) (1)