14 Aralık 2018 11:39

Mersin'de yağış nedeniyle menfez köprü çöktü

Mersin'de yağış nedeniyle menfez köprü çöktü

Mersin'in Erdemli ilçesinde etkili olan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor. İlçenin Müğlü Mahallesi'nden geçen dere taşınca menfez köprü kullanılamaz hale geldi.

MERSİN'in Erdemli ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle iki mahalle arasında geçişi sağlayan menfez köprü çöktü.

Alınan bilgiye göre, ilçede etkili olan yağış nedeniyle Müğlü Mahallesi'nden geçen dere taştı.

Taşkın dolayısıyla yer yer toprak kaymasının meydana geldiği bölgede Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlik çalışması yürütüldü.

Aynı bölgede Üzümlü Mahallesi ve Mezitli ilçesinin Tol Mahallesi arasındaki ulaşımı sağlayan menfez köprü taşkın nedeniyle çöktü.

Köprünün çökmesi nedeniyle iki mahalle arasında ulaşım sağlanamıyor.

Üzümlü Mahallesi Muhtarı Mustafa Başbilen, köprünün kullanılamaz hale geldiğini belirterek, bölgede ulaşımın sağlanabilmesi için başlatılan çalışmaların sürdüğünü söyledi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Bu kadar abartmaya gerek yok o kutu menfez 2 saatte tekrar yapilanilir.

  (0) (0)

 • Emirhan Bey. bu ne avrupa sevdası yada ülkemizi küçük görme sevdası. Türkiye'deki fiziki yapı ile Avrupa birmi. Yada benzer doğa olayları Avrupa da defalarca olmuyor mu. Araştırma yaparsak onlarca örnek buluruz. 20 cm kalınlığında evinden çıkamayan Avrupalı haberlerini çok okuduk. Yada soğukdan sokakta donan insanları. Yüzlerce örnek bulabiliriz.Olay sadece basında. Bezer olaylar basın tarafında Avrupa olursa ya çok küçük görülür yada görmezden gelinir. Ama TÜRKİYE de olursa şişirdikçe şişirilir.Bırakalım artık kendimizi küçük onları büyük görmeyi. Her yönü ile cennet ülkem bir tane

  (0) (1)

 • AH BENİM ÜLKEM AVRUPADA ALMANYADA GÜNLERCE YAĞMUR YAĞAR NE ELEKTİRİK KESİLİR NE SEL BASAR NE KÖPRÜLER YIKLIRI ..TÜRKİYEDE YAĞMUR YAĞSA ELEKTİRİK KESİLİR HER YERİ SU BASAR KÖPRÜLER YIKILIR..ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN..ADALETİN BU MU DÜNYA..EMİRHAN MERDOCANB

  (0) (2)

 • Bu nasıl bir köprüymüş böyle? Bunu gören tüm dünya devletleri bizde isteriz bundan sırya gireceklerdir mutlaka. İhracaat rekorları kırarız kesinlikle.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar