20 Kasım 2018 00:41

Mehmet Şimşek'e İngiltere'den sürpriz teklif!

Mehmet Şimşek'e İngiltere'den sürpriz teklif!

Uzun süre kabinede ekonominin dümeninde bulunan ve 24 Haziran seçimlerinden sonra hükümette herhangi bir görev tevdi edilmeyen Mehmet Şimşek'e İngiltere'deki yatırım bankası Dome'den teklif geleceği öne sürüldü.

Doğuş Grubu ve Fiba Holding’in İngiltere’de kurduğu yatırım bankası Dome, eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e CEO’luk teklif edecek.

Dünya gazetesinde Kerim Ülker'in imzasıyla yayımlanan haberde, "Türkiye'nin önde gelen iki ailesi; Şahenk ve Özyeğin Mehmet Şimşek'e özel bir teklifte bulundu" denildi.

Haberde şu bilgiler yer aldı:
"Bilindiği üzere İngiltere'deki en büyük Türk sermayeli yatırım bankalarından birini geçen yıl Dome Group açmıştı. Dome Group'un açılışına o dönemki unvanlarıyla Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katılmış, kurdeleyi Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ile birlikte kesmişlerdi."

24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili adayı olmayan ve sonrasında da ekonomi yönetiminde herhangi bir göreve getirilmeyen Mehmet Şimşek’in şimdi bankaya ne yanıt vereceği merak ediliyor.

İş arayanlara fırsat okullara 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • HAK HUKUK MU VAR??,YEDİRMESEYDİ,KEM KÜM ETMESEYDİ.!!!!

  (0) (1)

 • HİÇ DERDİMİZ DEĞİL,,???

  (1) (1)

 • İnanamıyorum ya mehmet şimşek ve ali babacan gibi iki müthiş kafa ekonomi yönetiminde yok aklım hala almıyor işin ehli iki insan ki hatırlayjn onlar ekonomi dümenindeyken ülkenin halini

  (2) (24)

 • Pardon da! O göreve de Reis kendisini atamayacak mıydı!

  (9) (7)

 • ALOOOOOOOOOOOOOOOOO SN.ŞİMŞEK EĞER GİDERSEN BİR ÇOK ŞAİBENİNDE ALTI KALIRSIN BEN SANA SÖYLİMMMMM SEN BU ÜLKENİN BÜTÜN KOZMİK BİLGİLERİNİ VER EEEE SONRA KALK MÜŞRİKLERE AKIL VER YOK BÖYLE BİR OLAY. BU AKP SENİ GETİRMİŞ ADAM ETMİŞ SAKIN BÖYLE BİR VEFASIZLIK YAPMA ÇALIŞACAKSAN HODRİ MEYDAN İŞTE TÜRKİYE SANA BÜTÜN KAPILARI AÇIK SONRA SENİN BİR PARTİN YOKMU SÜREKLİ SANA BAKANLIK VERİLECEK DİYER BİR KURALDA YOK PARTİN SANA NE GÖREV VERİRSE PARTİNİN ORGANLARINDAN GÖREVİNİ YAPARSIN KARDEŞİM SAKIN BİR BİR YANLIŞ YAPMA BİR DAHA KENDİNİ TEMİZE ÇIKARTAMAZSIN ÇÜNKÜ.

  (18) (3)

Tüm Yorumlar