17 Kasım 2018 20:55

Meclis'ten flaş Leyla Zana kararı... Milletvekilliği düşürüldü mü?

Meclis'ten flaş Leyla Zana kararı... Milletvekilliği düşürüldü mü?

Meclis Karma Komisyonu, son dakika gelişmesi olarak HDP milletvekili Leyla Zana'nın milletvekilliğinin devamsızlık gerekçesiyle düşürülmesine karar verdi....

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın milletvekilliği, Meclis Karma Komisyonu'nun verdiği kararla düşürüldü...

Karma Komisyon toplantısında Zana'nın milletvekilliği "Anayasa'nın 81. maddesine uygun biçimde andiçmeden aralıksız olarak Genel Kurulun 212 birleşimine katılmamasına bağlı olarak devamsızlık yaptığı" gerekçesiyle düşürülmesine karar verildi.

GENEL KURUR KARAR VERECEK

Karma Komisyonun Zana'nın, "devamsızlıktan milletvekilliğinin düşürülmesi" yönündeki kararının ardından dosya TBMM Genel Kurulu gündemine gelecek. Genel Kurul da aynı yönde karar verirse Zana'nın milletvekilliği düşürülecek.

YEMİN KRİZİ...

Leyla Zana, milletvekili seçildikten sonra Meclis kürsüsünde ettiği yemin geçersiz sayılmış ve yeniden yemin etmesi talep edilmişti. Zana bu talebi gere çevirdiği için Meclis Genel Kurul çalışmalarına katılamıyordu. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • ülkem yazık ediyorsun onu halk seçmişti

  (0) (1)

 • millet vekiligi dusse ne olur bali emekli maasini almaya devam edecek teroristlerin hamisi kadin

  (4) (1)

 • kürtler gözünü açtı artık belediyelerden hizmet gelmeye başladığını gördüler hendeklerle evlerinden yurtlarından nasıl atıldıklarını anladılar pkk nin gerçek ermeni yüzünü görüp siyonizmin onları nasıl kullandığını kuzey ıraktada gördüler onun için artık iyiyi ve kötüyü ayırd ederler inşaallah

  (9) (79)

 • Artık bu AKP'ye oy veren Kürtler de umarım gözünü açar.Kobani,Kürt referandumu , Kürt millet vekillerini içeri atılması , millet vekilliğin düşürülmesi , belediyelere kayyım atanması ve Kürt düşmanlığını birçok Kürt artık net bir şekilde gördü.2019 hesap zamanı!!!

  (74) (42)

Tüm Yorumlar