17 Kasım 2018 18:16

Mardin Kızıltepe'de patlama şehitler ve yaralılar var

Mardin Kızıltepe'de patlama şehitler ve yaralılar var

MARDİN Kızıltepe'de askeri bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Mardin Kızıltepe'den gelen son dakika haberlerine 4 asker şehit düştü, 6 asker yaralandı.

MARDİN'in Kızıltepe ile Derik ilçeleri arasındaki karayolunda, askerleri taşıyan sivil plakalı bir minibüsün geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından daha önce yola döşenen patlayıcı, infilak ettirildi.

Saldırıdan ilk anda yaralı haberleri geldi. Yaralı askerler, Derik ve Kızıltepe Devlet Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak daha sonra hastanelerden acı haber ulaştı.

MARDİN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA 

Mardin Valiliği açıklamasında hain saldırıya ilişkin şu ayrıntılar verildi;

-“Derik-Mardin karayolunda bulunan Ilıca Mahallesi civarında bugün 08.30 civarında mayın ve EYP araması yapan aracın geçişi sırasında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca yola döşenen bombanın patlatılması sonucu 3 askerimiz şehit olmuş 2'si ağır olmak üzere 7 personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar süratle Kızıltepe ve Mardin Devlet Hastaneleri’ne kaldırılarak tedavi altına alınmış olup halen tedavileri devam etmektedir. Olayla ilgili adli ve idari işlemler başlatılmıştır. Birlik ve beraberliğimize kast eden bu hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz” denildi.

ŞEHİT SAYISI YÜKSELDİ

Mardin Valiliği'nin açıklamaları sonrası şehit sayısı 4'e yükseldi. Yaralı 6 güvenlik görevlisinin Kızıltepe ve Mardin'deki Devlet Hastaneleri'nde tedavileri sürüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (18)
 • Getirin Beşir ATALAY' ı açılım süreci yapsın.

  (2) (0)

 • pkk lılar cehenneme.pkk lılar memurlar kandile.

  (1) (1)

 • askerleri fazla gezdirmiyeceksin sözüm komutanlara hala ders almamışlarki araçlar havaya uçuyor askerler şehit olup duruyor askerler maalesef profesyonel askerler gibi davranmıyor ölenler hep devre askerleri eğitim zayıf hedefi vurma çok zayıf bir çatışmada asker mermi istikakını 15 dakikada harcıyor

  (2) (0)

 • Mardin'de askerleri ve korucuları taşıyan araca yönelik bombalı saldırı gerçekleştirildi.... 12 korucu ve 9 asker Derik ve Kızıltepe Devlet hastanesine kaldırıldı. Burada 4 asker yaşamını yitirdi.

  (0) (3)

 • BU ÜLKEDE 14 YILDIR ŞEHİR VERİLİYOR. SİYASİ SORUMLULUK SIFIR. NE GARİP Kİ ŞEHİTLİK DE FAKİR FUKARAYA MAHSUS.

  (4) (4)

Tüm Yorumlar