17 Ocak 2019 09:28

Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası

Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, ''Terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 4 yıl 8 ay, eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e de aynı suçtan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan duruşmaya, başka suçtan tutuklu sanık Selahattin Demirtaş, SEGBİS ile bağlanırken, tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder salonda hazır bulundu.

''BENİM DE SİZE GÜVENİM YOK''
Söz verilen tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder, Demirtaş'ın söylediği her şeye katıldığını ifade ederek, "Sayın heyet, benim de size güvenim yok. Bu mahkemenin hiçbir aşamasında adil yargılama duygusu geçmedi. Mitingde konuşma sürem 3 dakikadır." diyerek konuşmasını kendi diz üstü bilgisayarından mahkeme heyetine izletti.

''YAŞASIN BARIŞ''
Sanık Önder, iddianamede belirtilen suç unsuru konuşmayı yapmadığını belirtti. Sanık Sırrı Süreyya Önder de son sözünde, "Yaşasın barış, yaşasın demokrasi." dedi.

DEMİRTAŞ'A 4 SIRRI SÜREYYA ÖNDER'E 3 YIL HAPİS
Mahkeme heyeti, sanık Selahattin Demirtaş'ı, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 4 yıl 8 ay,  sanık Sırrı Süreyya Önder'i de aynı suçtan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, sanıkların duruşmalarda gözlemlenen olumsuz tutum ve davranışlarından dolayı cezalarında indirim uygulamadı. 

Kaynak : AA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Üç yıl altı ay ama seberst mi ? Adamın biri avukatmış bana şöyle demişti valla şuan inan dedi fetö okulların bir yıl çalışmış ol hiç suçun olmasın ama suç olarak orda çalışmak yeter demişti ama pkk örgüt üyesi ol daha kolay berat ediyor demişti inanmamıştım .Bakıyorum da çok yaman çelişki var.Allah sonumuzu hayır etsin.Adaletle karar veren insanlar olsun ama sıkıntı değil çok şükür ölüm var ahiret var orda hesap şaşmaz.

    (1) (1)

  • BARIŞ İSTEYENİN DAĞDA NE İŞİ VAR, ELİ SİLAHLI PKK LILARLA BOY BOY FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK LE BARIŞ SÖZÜ ASLA BİR BİRİNE UYMUYOR...

    (2) (1)

  • Mahkemede kendinizi insan sanıyorsunuz ya, demokrasi ve barış diye bağırıyorsunuz sanki Türkiye'de yokmuş gibi, sonra insan olmaktan çıkıyorsunuz dağa kadar Devlet'e kurşun sıkıp ihanet ediyorsunuz.. Biz halk olarak YAŞASIN ADALET diye bağırıyor olsaydık tüm ihanet çetesinin boynuna ip geçirilmeliydi..

    (3) (3)

Tüm Yorumlar