21 Kasım 2018 19:06

Madenciler yerine keşke sen ölseydin!

Madenciler yerine keşke sen ölseydin!

Soma'da 301 kişinin ölümüyle sonuçlanan maden kazası sonrası bölgeye giden Hürriyet yazarı Ayşe Arman'dan zehir zemberek yazı

Hürriyet si yazarı , Soma'da yaşanan maden faciasının ardından bölgeye gitmiş ve izlenimlerini aktarmıştı. 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden ocağının kapısında da bir fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmıştı.

Fotoğrafın ardından ise sosyal medya kullanıcıların eleştiri oklarına hedef olan Ayşe Arman, bugünkü köşesinden çok sert bir yazı kaleme aldı.

Köşesinde okurlarına Soma'ya giderken yanında neden Prada marka bir çanta aldığını açıklayan Arman, ardından kendisine sosyal medyadan gelen tepkilerden örnekler sıraladı.

Arman'a "Özür dile be kadın!" diyen de olmuş, "Madenciler yerine keşke sen ölseydin!" yazdan da... Tepki gösterenlere "Kolyeyi, gözlüğü eleştiren arkadaşlar! Siz niye orada değildiniz?" diye soran da olmuş, "N’apsın pazar filesiyle mi gezseydi?" diyen de...

İşte Ayşe Arman'ın köşesinden kendisine gelen eleştirileri derlediği o yazısı:

"NASIL bir nefret... Nasıl bir kutuplaşma...
Artık vahim seviyede.
Gittikçe de derinleşiyor.
Herkes de nasibini alıyor.
Soma’da yanımda olan bin yıldır kullandığım çantam, dert oldu millete.
Beni izleyen biri doğru söylemiş, evet röportajlara hep o çantayla gidiyorum.
Pakistan’a da, Güneydoğu’ya da, Afrika’ya da hep o çantayla gittim.
Çünkü o benim iş çantam.
Prada ya da başka bir marka olmasının hiçbir önemi yok. Her yere atarsın, bir halt olmaz, fermuarı sağlam, kız çantası gibi değil, erkeksi, fonksiyonel, işe yarıyor, hayatımı kolaylaştırıyor.
Ayrıca bin yıllık.
Markalara takıntısı olan biri değilim, üstelik kötü giyinen ve modadan filan anlamayan biriyim.
Yok, deri ceketim bilmem kaç paraymış, salla gitsin, deri bile değil suni...
Gözlüklerim Ray-Ban’miş, artık Ray-Ban gözlük takmayan mı var, çakması 10 lira, bende bir sürü var.
Kolye takmışım, kızımın hediyesi, içinde el yazısıyla yazdığı dua var, boynumdan çıkarmıyorum, uyurken bile...
Bütün bunlar, durduk yerde öyle bir tartışma konusu haline geldi ki, gelen yorumların bazılarını alt alta koydum, siz de görün.
Ben hiç yorum yapmadım.
Buyrun siz değerlendirin...

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (57)
 • Çok ta tin, kim mis bu kadin be bize ne bize.

  (0) (0)

 • TÜRKİYENİN GELİŞMESİNİ İSTEMEYEN ODAKLAR VE ONLARIN UZANTISI OLAN VAAN HAİNLERİ İNSANLARIMIZI KUTUPLAŞTIRMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR AKP KUTUPLAŞMIYOR AKPLİLER KUTUPLAŞMIYOR AKP KUTUPLAŞTIRANLARA FIRÇA ATIYOR YAPMAYIN DİYOR ETMEYİN DİYOR. MEMLEKETİ KARIŞTIRMAYIN DİYOR. VE BU MİLLETİN %60 VEYA 70 İ KİMİN KUTUPLAŞTIRMAK İÇİN GAYRET GÖSTERDİĞİNİ BİLİYOR. SİZ VARIN KAFANIZI DEVE KUŞU GİBİ KUMA SOKUN SADECE KENDİ GÖRDÜĞÜNÜZÜN DOĞRU OLDUĞUNU SANIN.

  (0) (0)

 • ÖDEDİKLERİ VERGİYİ DEVLET BANKALARINDAN KREDİ OLARAK GERİ ALAMAYAN MASONLAR UŞAKLARLA BİRŞEYLER YAPACAKLARINI ZANNEDİYORLAR..

  (0) (0)

 • kutuplaşma diyenler 28 şubatı hatırlasın bakın insanlar ne yaşadı bir daha asla geri dönüş olmayacak Ayşe arman nerede madenciler nerede bari bu konuda yorum yapma sen ne anlarsın

  (0) (0)

 • Siz nasıl insansınız sizin aileleriniz yokmu işiniz gücünüz hakaret küfür etmek işte bu ülkenin başına gelen felaketler eski kavimlerde olduğu gibi azgınlıklar artikça daha çok hakederiz.Önce insan olacağız.Birbirimizin fikrine saygı duyacağız doğru olan küfretmez fikriyle boğar.Fikri olmayan cehaletliler ise kötü sözle kendilerine dikkat çeker.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar