20 Kasım 2018 02:47

Lüks plazada dehşet: Adam bana takmış bırakmıyor

Lüks plazada dehşet: Adam bana takmış bırakmıyor

ANKARA Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Şule Çet (23), Ankara’nın en lüks plazalardan birinin 20. katından düşerek öldü. Çet’in asistan olarak yanında çalıştığı Ç.A. ile plazaya girdiği ve ofisine gittiği, gece saat 02.00’de ev arkadaşına “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor” diye mesaj attığı belirlendi.

Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre, Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet, eğitim masraflarının bir bölümünü karşılamak için Ç.A.’nın da ortak olduğu işyerinde yarı zamanlı çalışmaya başladı.

İşyerine sonradan ortak olan kişi, Çet’in işine son verdi. Aynı zamanda asistanlığını da yaptığı Ç.A. ise Çet’i arayarak, “Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup, konuşuruz” diyerek 28 Mayıs tarihine randevu verdi.

20.KATTAN DÜŞEREK ÖLDÜ
Ç.A. ile Çet, o gün Çankaya’daki bir plazanın 20. katındaki ofiste buluştu. Sabah saat 04.00 sıralarında ise Çet, 20. kattan düşerek öldü. Olay yerindeki incelemenin ardından Çet’in cesedi Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından Çet’in cenazesi İstanbul’dan gelen ailesine verildi. Çet, İstanbul’da toprağa verildi.

GÖRÜNTÜLER İNCELEMEYE ALINDI
Çet’in ölümünün ardından Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, polis ise hem olay yerindeki delileri hem de plazadaki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerden, Çet’in Ç.A. ile yanlarında bulunan 2 erkek B.Y. ve T.K. ile birlikte saat 23.54’te plazaya girdikleri, gece saat 01.30 sıralarında B.Y. ile T.K.’nin plazadan ayrıldığı, Ç.A. ile Çet’in ise orada kaldığı belirlendi. B.Y. ile T.K.’nin ifadelerine başvurulurken, Ç.A. ise belirlenen adreslerde bulunamadı.

''BURADAN ÇIKAMIYORUM, ADAM BANA TAKMIŞ''
Çet’in intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor. Polis, tanık olarak Çet’in ev arkadaşının da ifadesine başvurdu. Çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. Bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise Çet’in ev arkadaşına, “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıktı.

DOĞUM GÜNÜYDÜ
Çet’in 29 Mayıs tarihinde doğum günü olduğu ve 24 yaşına girişini arkadaşlarıyla planladıkları “doğum günü partisi” ile kutlamaya hazırlandığı öğrenildi. Doğum gününde ölüme giden Çet’in, üniversite eğitimine başladığı sene annesini kanserden kaybettiği, bu nedenle eğitimine bir yıl ara verdiği bildirildi. Tekrar eğitimine başlayan Çet’in bu sefer de kalp krizi geçiren babasının tedavisi için bir yıl daha üniversiteye gidemediği belirlendi. Babasının tedavisinin ardından Şule Çet, tekrar İstanbul’dan Ankara’ya gelerek üniversite eğitimine başlamıştı.

''KENDİNİ SARKITMIŞTI''
Yanında çalışan asistanı Şule Çet’le birlikte Ankara’nın en lüks plazalardan birinin 20. katındaki ofisine giren ve olaylardan sonra kayıplara karışan Ç.A. dün ifade verdi. 23 yaşındaki Şule Çet’in, gece saat 02.00’deki mesajında hakkında “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor” dediği Ç.A. polise ifadesinde şunları söylemiş: “Beraber alkol alıyorduk. Bir ara yanımdan ayrıldı. Uzun süre gelmeyince merak edip bakmaya gittim. O sırada kendini sarkıtmış, ‘Kendimi atacağım’ diyordu. ‘Yapma, etme’ dedim, elimi uzatıp tuttum. O sırada kendini attı.” Parmaklarında yara izi olduğu kaydedilen Ç.A.’nın “Tutup çekmeye çalıştım, o sırada tırnakları battı” dediği öğrenildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Gece saat 24.00 te yeni tanıştığın 3 adamla bir eve veya işyerine girersen büyük ihtimalle başınıza kötü şeyler gelebilir kızlar. İnş. bu olay bir ders olur.

  (1) (4)

 • Adam almis atmis. Zengin birsey olmaz.Turkiye hukuku zengini, isadamlarini ve politikacalari koruyup kollamak icin elinden ne gelirse yapar.

  (0) (10)

 • Bu isin cagdas kadin ile gerici kadin ile ne alakasi var?Her kesimden herkes her halti yiyor asil sen gozunun onunu gormuyorsun.

  (6) (1)

 • Ah şu genç kızlar! Maalesef hiç göremiyorlar gerçekleri. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Gecenin bir yarısı bir genç kızın üç erkekle tek başına plazanın 20. katında ne işi var? Şimdi böyle söyleyince de hemen aslan yürekli kadın hakkı savunucuları atılırlar; "biz özgürüz, istediğimiz yere istediğimiz zaman gideriz, gezeriz"diye. Evet özgürsünüz ama iş işten geçtikten sonra özgür olsanız ne yazar. Olan şey çok açık; adam kıza sarktı, kız karşı çıktı ama artık kafese girmişti ve kaçışı yoktu. Son çare olarak pencereye koştu. Sonrası malum! Azıcık uyanık olun ey kızlar, kendinizi fazla özgür bırakmayın, lütfen biraz otokontrol yapın. (şimdi buna da edepli olun yazsam yine zıplarlar birileri, ama otokontrol deyince çağdaş oluyoruz ya ses etmezler).

  (0) (15)

 • BU ADAM YALAN SÖYLÜYOR RESMEN İNŞALLAH HAKİMLER GEREĞİNİ YAPAR KATİLE?

  (0) (11)

Tüm Yorumlar