22 Mart 2018 20:38

Kutlu Doğum Haftası iddiası! Meğer Gülen'in doğum günü...

Kutlu Doğum Haftası ismiyle yapılan kutlamalar hakkında olay bir iddia gündemde. İddiaya göre aslında Fethullah Gülen'in doğum gününü kutlamak için böyle bir hafta uyduruldu. İddia da muhafazakar kesimin kalemlerinden.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna ile muhafazakar kesim kalemlerinden Ömer Turan Kutlu Doğum Haftası ile ilgili iddiaları gündeme getiren isimler oldu. İddia sosyal medyada da büyüdü ve TT listesine #KutluDoğumFETÖdür başlığı ile girdi.

Muhafazakar kesimin iddiasına göre Kutlu Doğum Haftası FETÖ'nün icadı olan bir etkinlik. Önce Salih Tuna iddiayı ortaya attı, ardından Ömer Turan bombayı patlattı! Onun iddiasına göre de Kutlu Doğum Haftası aslında Fethullah Gülen'in doğum gününü kutlama etkinli. Dediğine göre Gülen'in doğum gününü çaktırmadan tüm topluma kutlatmak için böyle bir şey icat edildi. Kutlu Doğum dedikleri aslında Peygamberimizin değil Gülen'in doğumu.

Kutlu Doğum Haftası yoktur iddiasına Cübbeli Ahmet Hoca'da katıldı. Cübbeli de böyle bir hafta olmadığını söyleyip bunu kutlayan Diyanet'in yanlıştan dönmesini isteri.

İşte Ömer Turan ve Salih Tuna'nın iddiaları;
YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • 27 Nisan diye bir şey var mı bilmiyorum ama varsa, nüfustaki kaydıdır. Malum o dönemlerde doğanların nüfus kayıtları gerçeğini tutmaz genelde.

  (0) (0)

 • Bir aptal kuyuya bir karpuz kabuğu atıyor, ağzı sulanan bir sürü eşşek de onun peşinden balıklama kuyuya atlıyor. Fethullah Gülen'in doğum günü 11 Kasım 1938.

  (0) (1)

 • Bu adamı sevmem ama doğru söylüyor

  (2) (0)

 • bunu zaten biliyorduk halk arasında yıllardır konuşulan birşeydir bu yenimi duydunuz

  (2) (9)

 • iyi salaklaştınız ha bunların hiç inandırıcılığı kalmadı milleti uyutmayın kendinizi kandırırsınız ancak refarandumda anladık kimin sahtekar olduğunu

  (2) (6)

Tüm Yorumlar