24 Ocak 2019 11:13

Kurtulmuş'tan olaylı Gülen fotoğrafına flaş yorum!

Kurtulmuş'tan olaylı Gülen fotoğrafına flaş yorum!

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Partili vekillerin Pensilvanya ziyaretiyle ilgili soruyu, "Bunlar değerlendirilir." sözleriyle cevapladı.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Partili vekillerin Pensilvanya ziyaretiyle ilgili soruyu, "Bunlar değerlendirilir." sözleriyle cevapladı.
Kurtulmuş'tan Pensilvanya Ziyaretine Kısa Cevap

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, dersane krizi sonrası bir grup AK Partili milletvekilinin Fettullah Gülen'i ziyaret ettiğini gösteren fotoğrafla ilgili de konuştu.


"DEĞERLENDİRİLİR"

Kurtulmuş, bir gazeteci tarafından sorulan; Pensilvanya'yı ziyaret eden ve Fetullah Gülen ile fotoğraf çektiren AK Partili milletvekilleri için işlem yapılacak mı?" sorusunu, kısaca "Bunlar değerlendirilir" sözüyle cevapladı.


PENSİLVANYA ZİYARETİ

AK Partili 12 milletvekilinin Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen'i ziyaret fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 2012'deki bu ziyaretin, Erdoğan'ın dershane ve MİT krizi nedeniyle 'cemaat'le kavga ettiği dönemden sonra gerçekleştiği belirtildi.

 HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

AKP'li milletvekilleri, 2012'de Boston şehrinde Gülen cemaati tarafından organize edilen 'Kültür Günleri' programına gitti. Gezinin bir bölümünde "Haydi Pensilvanya'ya gidiyoruz" bilgisi verildi. O tarihte 12'si de milletvekili olan grup Gülen'i ziyaret etti. Habere göre, birlikte orada ikindi namazı kıldılar. Sonrasında yaklaşık 30 dakika sohbet ettiler, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

4'Ü HALEN MİLLETVEKİLİ

Ziyarete giden isimlerden bazıları, 2015'te yapılan iki seçimde liste dışı kaldı. 4'ü halen AKP'den milletvekili. 2012'de milletvekili olan iki isim ise sonra yönetici seçildi. Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz Grup Başkanvekili. Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Vedat Demiröz ise Genel Başkan Yardımcısı oldu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (23)
 • Bu bir şerefsizlik işidir. Kimin niye gittiği tartışılır fakat bu ortamda bu fotoyu kim yayınladı acaba ? Kimin işine gelir ? Tabiki bu fotoyu çeken ve yayınlayan fetö cülerin...yaptıkları münafıklık yetmedi gibi şimdi ayrı bir nifak tohumu ekme niyetindeler... Uyanık olalım...

  (4) (0)

 • 1996 yılından kalma futbolcu resimleri hakkında burada yapmadığı hakareti bırakmayan kara troller bu 2012 yılı hatırasında kıvırmaya başlamışlar. Bunlara soralım: FETÖ mü AKP'den çıktı, AKP mi FETÖ'den!...

  (0) (1)

 • halen düşünüyormusunuz pess...ben ak partili olarak yazıklar olsun diyorum.

  (0) (0)

 • 1996 yılındaki resimde bulunan futbolcular tutuklanıp mal varlıklarına el konulmuştu. 2012'deki bu fotoğraftaki Ak Partililer de tutuklanıp ve mal varlıklarına el konulacak mı!

  (0) (1)

 • soruşturma açamalar o yüzden yuvarlak cevap veriyorlar..eğer soruşturma açarlarsa en tepedekininde boy boy resimleri var hem de millet vekillerininkinden çok daha kötü durumlarda...bu yüden yüzeysel geçiştirecekler ve sessizce halledecekler milletvekilleride bunu kabul edecek akape deki sorgusuz biat sistemine göre...

  (0) (1)

Tüm Yorumlar