22 Ocak 2019 06:49

Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları yatacak mı?

Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları yatacak mı?

Kurban Bayramı nedeniyle SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları erken ödenecek. İkramiyenin ise 6-10 Ağustos’ta hesaplara yatırılması planlanıyor. Emekliler Kurban Bayramı’nı hem ikramiyesi hem de maaşını cebine koyacak. Ağustos başında biner lira ikramiye ödenecek. Tam tarih haftaya belli olacak.

SSK ve Bağ-Kur’lulara erken maaş ödemesi planlanıyor. Emekliler, yaklaşan ağustos ayını rahat geçirecek. Bu ay zamlı maaşlarını alan emeklilere, ağustosta da bin lira ikramiye ödemesi yapılacak.

Ayrıca SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken maaş ödenmesi gündemde. Memur emeklilerine, 1-5 Ağustos'ta maaş ödemeleri gerçekleştirilecek.

Ardından tüm emeklilerin hesabına biner lira bayram ikramiyesi yatırılacak. Ödeme tarihi büyük ihtimalle bu hafta açıklanacak. Kurban Bayramı 21 Ağustos'ta başlıyor. Ayın 20'si bayram arifesi. 18-19 Ağustos da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle ikramiye ödemeleri 17 Ağustos'a kadar yapılacak. İkramiyenin büyük ihtimalle ayın 6'sı ile 10'u arasında verilebileceği belirtiliyor.

BAYRAM MÜJDESİ: Sonrasında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaş ödemeleri başlayacak. Maaşlarını her ayın 17'si ile 28'i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken ödeme gündemde. Bunun nedeni ise bazı emeklilerin maaş ödeme günlerinin bayrama denk gelmesi. Erken ödeme uygulanırsa, emekliler ayın 17'sine kadar ağustos maaşını cebine koyacak..

EK ZAM GÜNDEMDE: Emekliler enflasyon rakamlarına kilitlenmişken, ek ödeme zammıyla umutlandı. Emekli maaşlarıyla birlikte her ay verilen ek ödemenin artırılmasının gündeme gelmesi, milyonları heyecanlandırdı. Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme taşınan talep, büyük yankı uyandırdı. Vergi iadesinin yerine getirilen ek ödemenin oranının maaşın yüzde 4-5'i oranında olurken, şimdi 2 kat artırılıp yüzde 8'e yükseltilmesi bekleniyor. Talep hayata geçerse, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, her ay maaşlarının yüzde 8'i oranında ek ödeme alabilecek. Böylece emeklilerin pek çoğunun ek ödemesi 2 kat artacak.

Dikkat borcu olanlar için bugün son gün!

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (18)
 • T.O.B.B emekli olanların maaşları bile arefe gününe kadar yatmamıştır . İlgililere duyurulur.

  (0) (5)

 • T.O.B.B.den emekli olanlara bayram ikramiyesi verilmiyor. Neden ? Devlet memuru olmasına rağmen sayın Hisarcıklıoğlundan açıklama bekliyoruz.

  (0) (4)

 • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden emekli olanlara bayram ikramiyesi verilmemektedir.Bu konuyu gündeme taşıyın.

  (0) (4)

 • maşallah herkez halinden memnun bağ-kur ssk ve memur emeklileri haricinde odalar birliği babka ve birkaç tane sigorta sandığı emeklisine ikramiye verilnedi ses çıkaran yok sanki biz başka ülkeye prim ve vergi ödedik bizi türk vatandaşı kabul etmediler ikramiyemizide vermediler neden olanlara aldıkları paralar haram olsun

  (2) (4)

 • emeklilere müjde müjde müjde müjde müjde müjde müjde maaşıma yapılan zam 110 tl MTV zammı 145 tl pazardan aldıgım 2200 grlık koli yumurta 12 tl idi geçen hafta,,bu hafta aynı yumurtayı 18 tl ye aldım,,SADECE 2 ÖRNEK VERDİM

  (0) (1)

Tüm Yorumlar