18 Temmuz 2018 13:49

Küçükçekmece'de Suriyelilerle mahalleli arasında kavga

KÜÇÜKÇEKMECE'de dün Suriyelilerle ile mahalle sakinleri arasında çıkan bir kişinin bıçakla yaralandığı kavganın ardından gerginlik bugün de devam etti.

Akşam saatlerinde çıkan kavganın ardından toplanıp Suriyelilerin yaşadığı evlere yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. 

Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi'nde dün Suriyeli bir grup ile mahalleli gençler arasında kavga çıktı. Kavgada Serdar Poyraz isimli genç bıçaklalanarak yaralandı. Poyraz kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı. 

Olayın ardından gerginlik bugün de devam etti. Suriyeliler ile mahalle sakinleri arasındna yine kavga çıktı. Kavga sırasında başına taş isabet eden bir mahalleli yaralandı. Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahalleli toplanarak Suriyelilerin yaşadığı evlere yürümek istedi. Olay yerine gelen Çevik Kuvvet polisinin de önlem aldığı görüldü. Ayrıca Olay yerine TOMA aracı (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) gelerek önlem aldı. Polis ekipleri toplanan kalabalığı sakinleştirmek için yoğun çaba gösterdi. 

Polis ekiplerinin mahallede zırhlı polis araçlarla devriye gezerken, çevik kuvvet ekiplerinin de herhangi bir olumsuzluğa karşı bekleyişi sürüyor. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Adamlardaki cesarete bak. Yavuz hırsız ev sahibi bastırır hesabı.

    (1) (2)

  • Kamplarda tutma yerine Türkiye içine salmak çok büyük hata idi.Şimdi bunları göndermeye kalksanız zor kullanmak zorunda kalacaksınız nahoş görüntüler çıkacak dünyaya rezil olacağız.En önemlisi bu insanların ülkelerini biz paramızla bunlara vatan yapmaya çalışıyoruz.Bunlara hadi vatanınızı savunun deniyor banane diyorlar.Bunlara muhacir gözü(Çocuklar ve kadınlar hariç) ile bakmak son derece yanlış Dinimizde savaş alanından kaçmak kadar aşağılık bir durum yok.Biz bunları kamplarda tutsa idik hırslanır ve ülkeleri için belki hırslanıp savaşmak için geri dönebilirlerdi ama biz kamp yerine saldık çayıra onlarda mevlam kayıra diyor.

    (1) (3)

Tüm Yorumlar