18 Aralık 2018 20:17

Küçükçekmece'de esrarengiz görüntü! Tellere asılı ayakkabılar...

Küçükçekmece'de esrarengiz görüntü! Tellere asılı ayakkabılar...

İSTANBUL'un Küçükçekmece ilçesinde bir mahallenin sakinleri elektrik tellerine asılı ayakkabılar yüzünden merakta. Nedeni ve kim tarafından asıldığı bilinmeyen ayakkabıların gizemi başta sokak sakinleri olmak üzere görenlerin ilgi konusu oluyor.

Yarımburgaz Mahallesi sakinleri son birkaç gündür elektrik tellerine asılı ayakkabıların sırrını merak ediyor. Bir kısım vatandaş ise çocukların ayakkabıları eğlence olarak atmış olabileceğini düşünüyor. Mahallede uzun yıllardır temizlik görevlisi olarak çalışarak bir vatandaş, "Geçen senedir bu ayakkabılar orada. Benim de dikkatimi hep çekiyor. Birkaç kişiye sordum bu durumu birisi dedi ki bana herhalde reklam amaçlı konulmuş. Ben de dedim ki direkte reklam olmaz. Burada fazla kimse de yok reklam olmasını gerektirecek" dedi.

'SHOEFITI OLABİLİR!'
Vatandaşlar görüş ayrılığı yaşasa da Avrupa'nın birçok bölgesinde bu durum ‘Shoefiti' olarak biliniyor ve çetelerin hakimiyetinde olan veya uyuşturucu satılan bölgeleri işaretlemek için kullanılıyor.

Sokak sakinlerden bir kadın ise, "Dikkatimi çekti benim de, başka ayakkabılar da vardı onları rüzgar düşürdü. Çok ilginç bir şey daha önce böyle bir şey görmedim" diye konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)