15 Aralık 2018 21:46

Kritik toplantı sona erdi: Önemli kararlar alındı!

Kritik toplantı sona erdi: Önemli kararlar alındı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, 3 saat sürdü. Toplantıda, ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında, sınırlar içinde ve ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındığı bildirildi.

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı.

ÖNEMLİ KARARLAR

Sınırlar içinde ve ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projelerin gözden geçirildiği toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alındı.

Bu kapsamda Geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması, muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirildi.

TOPLANTI 3 SAAT SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, 3 saat sürdü.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • Milli ve Yerli Savunma Sanayisinin geliştirilmesi çok önemli. Gerçekten bu sektöre yapılacak yatırımlar uzun dönemde çarpan etkisi yapar hem teknolojik gelişim hem ekonomik kalkınma açısından son derece önemlidir. Daha da önemlisi Ülkenin bağımsızlığının teminatı olur. Çok geç kaldık. Ancak Umutluyum.

  (0) (0)

 • Gurur bazen aklın ve hırsın arkasında kalır sizi çok iyi anlıyorum yalnızsınız sayın başkan herşeye yetişmeye ve müdahale etmeye çalışıyorsunuz ibrahim kalın süleyman soylu hakan fidan hulüsü akar gibi çogaltmanız lazım bu enkaza ak partini yanlış politikaları yüzünden gelindi ama yine siz düzeltirsiniz israfı adam kayırmayı yandaşcılıgı bırakın çünki insana kendi adamından zarsr geliyor inanın yapancı size daha çok saygı duyar egosu olmaz işini yapar ve hükmede bilirsiniz sadece inanın inanmak başarıdır

  (1) (2)

 • Fakire kriz miriz yok diyor zengine krizi fırsata cevirin diyor fakire sukretmeyi tavsiye ediyor zengine firsatciligi :))))

  (12) (21)

 • Kriz miriz yok ama krizle mücadele programı var :))

  (4) (12)

 • Artık bakanlar bile konuşturulmuyor Pakdemirli ithal edilen etlerle ilgili bir soruyu dinlerken araya giren danışmanı bakanın konuşmasını engelledi..................

  (0) (12)

Tüm Yorumlar