18 Ocak 2019 22:41

Kritik Ankara ziyareti öncesi Tillerson'dan soğuk mesaj!

Kritik Ankara ziyareti öncesi Tillerson'dan soğuk mesaj!

Türkiye'de görüşmelerde bulunmak üzere gelecek ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, terör örgütü PYD'nin güçlerini Afrin'e gönderdiğini itiraf etti. Tillerson, Zeytin Dalı Harekatı için "Bizim Suriye'nin doğusunda DEAŞ'ı yenmek için verdiğimiz savaştan uzaklaşmalara yol açtı" diye konuştu.

Ortadoğu turundaki ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuveyt'te yaptığı açıklamada Zeytin Dalı Harekatı için "Bizim Suriye'nin doğusunda DEAŞ'ı yenmek için verdiğimiz savaştan uzaklaşmalara yol açtı" dedi.

Sputnik'in aktardığı habere göre Tillerson, Zeytin Dalı Harekatı'nın Suriye'nin doğusundaki terör örgütü YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu DSG birliklerinin Afrin'e kaymasına yol açtığını dile getirdi.

Perşembe günü ABD ile herşey bitebilir Çavuşoğlu dedi ki...


YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • tilersonla görüşmelir meral akşener yapsın. daha iyi anlaşırlar.

  (0) (0)

 • DEAŞI SİZ KURDUNUZ, SONRA ONU YOK ETME BAHANESİYLE SURİYE'Yİ PARÇALAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. IRAK'A DA AYNI OYUNU OYNADINIZ, NÜKLEER SİLAH BAHANESİYLE SALDIRDINIZ, BEBEKLERE VARINCAYA KADAR KATLETTİNİZ. ALLAH, MÜSLÜMANLARA YAŞATTIKLARINIZI EN KISA ZAMANDA SİZEDE YAŞATIR, BİZE DE ONU GÖRMEYİ NASİP EDER İNŞALLAH.

  (0) (2)

 • KENDİ KURDUKLARI KENDİ KORUDUKLARI KENDİ KULLANDIKLARI DAEŞ İ HALA UTANMADAN SIKILMADAN SÖZDE HEDEF TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK KULLANAN ABD İKİYÜZLÜSUN. LANET OLSUN SENİN SUPER DEVLETLİĞİNE DÜNYANIN UTANCISI ABD.

  (0) (2)

 • SİZ BİRAKIN BİZ ONLARIN HEPSİNİ GÖMERİZ ORAYA DEAŞ MIŞ YPG YMİŞ PKK YIMIŞ FARK ETMEZ

  (0) (1)

 • abd GÜÇLERİNİ DE VURUN.

  (0) (3)

Tüm Yorumlar