25 Haziran 2018 18:35

KPSS ücreti yeniden belirlendi İşte yeni ücret

KPSS ücreti yeniden belirlendi İşte yeni ücret

Tartışma yaratan KPSS ücreti yeniden belirlendi. İşte adayların ödeyeceği yeni ücret...

ÖSYM, 2017 KPSS ücretlerinin yeniden değerlendirileceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine karar verildi.

ÖSYM'den yapılan son açıklamada şöyle denildi,

''14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.''

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00'da, öğleden sonra oturumlarının 14.30'da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • HASAN BAL İSİMLİ YORUMCU KARDEŞİM GERÇEKTEN GÜZEL YORUM YAPMIŞIN AMA BU YAZDIĞIN YORUMU BEĞENMEYEN İNSANLAR OLDUKTAN SONRA BU ÜLKENİN NEREYE VARDIĞINI SORGULAMAK GEREKİR.BÜLENT ARINÇ NE DEDİ YUKARIDAKİLER YANİ DEVLETİ YÖNETENLER YANİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ FUZULİ HARCAMALARI OLMASA DEVLET VATANDAŞTAN VERGİ ALMAZ DEDİ SEN ASGARİ ÜCRETLİYE EMEKLİYE MEMURA ZAM YAPARKEN BİR PUAN FAZLA VERMEMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYORSUN AMA ÜÇ BUÇUK MİLYON SURİYELİYE 25 MİLYAR DOLAR PARAYI YEDİRİYORUZ.YİNE EMEKLİ-MEMUR-ASGARİ ÜCRETLİYE ÖZELDE DİŞ YAPTIRMAK YASAK AMA BİR MİLLETVEKİLİ KENDİNE VE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİŞİLERE 16 TANE İMPLANT DİŞ YAPTIRABİLİYOR.YİNE BİR MİLLETVEKİLİ BİR MİLYON ÜÇ YÜZBİN LİRALIK TELEFON KONUŞMA PARASINI DEVLETE ÖDETTİRİYORLAR.HARAM OLSUN

  (0) (0)

 • Yanlış bilmiyorsam ücret 60TL idi. BU ücret demekki keyfi olarak belirlenen bir ücret ki; bir anda 40 TL'ye düşebiliyor. Bu millieti soyacak çok işiniz var çok.

  (0) (1)

 • Millet birlikte tepki gösterince yanlışlar düzeltiliyormuş demek. Yanlış ve insanımızın zararına olan şeylere tepki koymaya devam edelim.

  (0) (0)

 • İŞSİZDEN İŞ ARAYANDAN BU KADAR BÜYÜK PARA ALMAYI DÜŞÜNME DAHİ AHLAKİ DEĞİL.SEÇİM,OYLAMA DERKEN ÜLKE KAYNAKLARI BOŞA HEBA EDİLİRKEN İŞSİZDEN PARA İSTENİYOR.SÖYLENECEK LAF KALMADI

  (2) (1)

 • 1 dakka geç kaldığı için gençlerin geleceğini çalanlar kendi geleceklerini eyi hesaplamış..kapıyı 15 dakka önceden kapattıklarına göre, içerdekilerin sınavı kazanma şansı Kılıçdaroğlunun şansı kadar artmıştır..

  (4) (5)

Tüm Yorumlar