26 Nisan 2018 12:45

Kılıçdaroğlu'ndan Sözcü'ye operasyona ilk tepki!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sözcü'ye yapılan FETÖ operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu ''bu operasyon Türkiye'ye yapılmıştır. İstanbul'da Sözcü'yü ziyaret edeceğim'' dedi.

Kılıçdaroğlu, "Sözcü Türkiye demektir. Bu operasyon Türkiye'ye yapılmıştır. İstanbul'da Sözcü'yü ziyaret edeceğim. Bütün yargı mensuplarına çağrı yapıyorum. Siz adalet dağıtmakla yükmlüsünüz. Siyasi otoriteinin sopası olmaktan vazgeçin" dedi.

Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay’ın yanı sıra, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, finans müdürü Yonca Kaleli ile İzmir muhabiri Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı çıktı. Olgun gözaltına alındı. Adreslerde arama yapıldı. Sözcü avukatları ise kendilerine iletilen gözaltı kararı olmadığını söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan operasyon bilgisini doğruladı, soruşturma işlemlerinin devam ettiğini söyledi.

EVLERİNDE ARAMA YAPILDI

Savcılığın soruşturmayı, “FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”, “Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyan” suçlarından başlattığı duyuruldu. Savcılığın talebi üzerine nöbetçi sulh ceza hakimliğince arama ve el koyma kararı alındı. 4 kişinin ikametlerinde arama yaptı. Mediha Olgun'un gözaltına alındığı, Burak Akbay'ın yurtdışında olduğu bildirildi.

BAŞSAVCI AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Sözcü Gazetesine yönelik operasyonla ilgili açıklama yaptı. Operasyon bilgisini doğrulayan Fidan, "Sözcü Gazetesinin yöneticileri hakkında. Şu anda zaten firari. Hakkında yakalama var. Gözaltı var. Soruşturma işlemleri devam ediyor" dedi. Kimler hakkında işlem yapıldığı sorusuna da Fidan, "Sadece patronu ve birkaç çalışanı" karşılığını verdi.

SÖZCÜ'NÜN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Sözcü avukatı Celal Ülgen, Başsavcı’nın bu açıklamalarını Sözcü’nün Halkalı’daki merkezinde değerlendirdi. Ülgen burada yaptığı açıklamada “Biraz önce sayın Başsavcı bir açıklama yaptı. Sözcü’nün sahibinin firari olduğunu söyledi. Ya sayın savcı Ceza Muhakemeleri Usül Kanunun bilmiyor ya da kasıtlı olarak kamuoyu yaratmak için böyle davranıyor. Yakalama kararı olmayan kimseye karşı ‘firari’ tanımlamasının yapılması suçtur. Burak Akbay daha 5 gün önce Türkiye’deydi. Havalimanındaki giriş-çıkışları kontrol edilirse görülebilir. Bunları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • SÖZCÜ ve KK susarsa Türkiye uçar. Susturun şu ihanet organlarını.

  (0) (26)

 • Bir söz vardır detayını yazmayayım, bilenler anlayacaktır. "BE ADAM AYIDAN YANAMISIN BENDEN YANAMI?"

  (0) (22)

 • Türkiye Cumhuriyeti devletimiz kırılma noktasında. Demokrasi yanlıları ne olursa olsun Sözcü'ye sahip çıkmalı ya da çıkmamalı. Sahip çıkarsa rüzgâr demokrasi lehine döner; çıkmazsa dikta rejimi yönünde büyük bir ivme kazanacağı kanaatindeyim.

  (28) (0)

 • HelEl olSun meRt biR adaM diyecektiM aMa maleSef naMeRt biR adaM oldUğu çoK açıK. BirgüN deVleTin yaNıNda yEr alsa şaşIRıRdıK vaLLahi. illA ki vATan hainLEriNin yaNıNda yEr aLaCaK.

  (1) (54)

 • Gerekçesi bütün delilleriyle resmi ve özel bütün televizyonlarda,çok açık şekilde ortaya konmalıdır..... Yapılan işin doğru ve hukuki olduğuna bu ülkenin vatandaşlarını ikna etmenin başka bir yolu olamaz. "Ben yaptım da oldu" davranışı yerleşmeye başlarsa; o gün ülkede demokrasinin bitip totalitarizmin başladığı gündür.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar