20 Ekim 2018 11:18

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'yi şoke eden açıklama

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'yi şoke eden açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Amerikalılar beni aradı. Türkiye, Fetullah Gülen'i usulüne göre istememiş' diyen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi canlı yayında yalanladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce'nin Gülen'in iadesinde Türkiye'nin eksik belge verdiğini iddiasıyla ilgili "Bana ve İnce'ye verilen rapora göre ABD'nin Gülen'i iade etmesi lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu Kanal D canlı yayınında gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. FETÖ elebaşının iadesi konusunda sorulan soruyu yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu " Bana gelen 3 sayfalık bir rapor var. Aynı rapor Sayın Muharrem İnce'ye de verildi. Orada bazı usül eksiklikleri var ama çok hayati usül eksiklikleri değil. Bu dosyalara göre Amerika'nın Gülen'i iade etmesi lazım." dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce "Amerikalılar beni aradı, Gülen'in iadesi için Türkiye gerekli adımları atmadı" demişti.

Böylelikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklama ile CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi yalanlamış ve CHP'ye gelen rapora göre FETÖ elebaşı Gülen'in iade edilmesi gerektiğini belirtmiş oldu.

BAKAN GÜL: İNCE'Yİ HANGİ AMERİKALI KİM ARADI?
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in iade talebinin usulüne uygun yapılmadığı yönündeki iddiasının gerçek olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Bakan Abdulhamit Gül, seçim çalışmalarını yürüttüğü Gaziantep'te basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Milli meseleleri seçim malzemesi yapmanın kimseye yarar getirmeyeceğini vurgulayan Gül, şöyle dedi:

"Bu meseleler milli meselelerdir. Devletin, milletin meseleleridir. Bunları bir seçim malzemesi yapmak, seçimde bunu kullanmak hiçbir şekilde, hiçbir kâr getirmez. Bunun altından kalkılamaz, nitekim altında kalınmıştır. İftiralarla, millete yanlış bilgiler söylenerek ülke yönetimine talip olunamaz. Şimdi Sayın İnce'ye düşen, hangi Amerikalının aradığı, kendisini kim aramıştır? Acaba yanlışlıkla bir arama mı? Bir işletilme mi söz konusudur? Bu konuda yine kamuoyunu bilgilendirmesi gerekmektedir. Gerçek olan şu; Sayın Kılıçdaroğlu da söyledi, Amerika'nın iade etmesi lazım. Burada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayının söylemesi gereken, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili bakanlığını ve süreci töhmet altına bırakan açıklamalar değil, bu konuda 'neden Türkiye'nin talebini yerine getirmiyorsunuz?' diyerek Amerika'ya, Yunanistan'a, Almanya'ya bu FETÖ'cüleri kollayan bütün ülkelere daha yüksek sesle tepkisini ortaya koymaktır. Bunu yapmayıp da Türkiye'yi karalamak asla kabul edilemez. Biz zaten farklı bir şey de beklemiyoruz, 'elinize sağlık, her şey çok güzel' diyeceklerini de beklemiyoruz. 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyen, 'FÖTÖ'cülerin yaptığına ilişkin, 'belge, kanıt yok' diyen bir dilden, bir anlayıştan başka bir şey beklemek mümkün değil."

Gizemli Amerikalıdan Muharrem İnce'ye yeni mesaj

CHP Heyeti, Gülen'in iade belgelerini inceledi...

İnce 'ABD'den arandım' demişti o belgeler ortaya çıktı!

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (19)
 • KILICTAROGLU VE GURUBU SECIMDE ZATEN OYUNU MERAL AKSENERE VE HDP YE VERECEK INCEYE SADECE ATATÜRKCÜLÜGÜ SAVUNAN PARTININ ZAYIF TABAKASI KALDI

  (0) (9)

 • acayip atmışsın hukukcusun herhalde

  (21) (0)

 • konuşmayı nerenle dinlediğinle alakalı bence sırf ;)

  (2) (17)

 • o konuşmayı dinledim. hiç öyle buz gibi birşey yoktu iftira ve yalan

  (19) (5)

 • ee ne anlamainda bu amrika demiski bize kanit gusterin kafadan sonlenmis sozler degil ak pe onlara rapor vermis biz boyle boyle istedik diye haber yaparken carpitmayin

  (8) (1)

Tüm Yorumlar