21 Kasım 2018 02:24

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'ye sert sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'ye sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi liderlik yarışına girmeyeceğini söyleyen Muharrem İnce'yi sert sözlerle eleştirdi.

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP’de ipler koptu. Muhaliflerin topladığı imzaları yeterli bulmayan CHP yönetimi kurultaya gitmedi. CHP'deki kavga sürerken Hürriyet gazetesine röportaj veren Kemal Kılıçdaroğlu, parti içi muhalafetin eleştirilerine yanıt verirken hedefinde Muharrem İnce vardı. 

İNCE'YE ETİK DEĞER ELEŞTİRİSİ: İpek Özbey'in "Muharrem İnce, seçim öncesi liderlik yarışına girmeyeceğini açıkça belirtti. Seçimden hemen sonra ise muhalefet hareketi başlattı. Bekliyor muydunuz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Bir siyasi partinin genel başkanı olacaksanız etik değerlere kesinlikle uyacaksınız. Siyasi parti genel başkanı olacak kişinin ahlaki temeller üzerinde bir felsefe oluşturması gerekir." diye yanıt verdi.

MYK'DAKİ DEĞİŞİM TALEBİNİ YERİNE GETİRDİK: "Zaten 500’den fazla delege imza vermiş, yeterli değil miydi?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu şu karşılığı verdi:

"Tabii ki bu sayıdaki delegemizin -ki tümü partimizin evlatlarıdır- verdikleri imzaları dikkate almamız gerekir. Partimize oy verenler gibi, partimizin en genç ve en yaşlı üyeleri gibi hepimiz ülkemizin daha güzel bir ülke olması için çaba harcıyoruz. Hayallerimizin hedefinde ülkemizin daha huzurlu, daha adaletli, daha özgür bir ülke olması var. Dolayısıyla arkadaşlarımızın olağanüstü kurultay talepleri bir şekilde değerlendirilir. Ama önümüzde bir yerel seçim var. Onun için bir hazırlık yapılacak. Bu 500 imzalı beklentinin önemli bir kısmını MYK’daki değişim talebi oluşturuyordu, biz de onu yerine getirdik."

YEREL SEÇİMLER İÇİN İDDİASI AÇIKLAMA: Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, " İstanbul’da kazanma şansınız nedir?" sorusuna "Sadece İstanbul değil, Ankara, Denizli, Balıkesir, Adana, Mersin, Antalya, Uşak kesinlikle alacağımız yerler." diye yanıt verdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (39)
 • K.K'NIN BİR ÇOK KEZ 'CHP^'NİN OYU DÜŞERSE KOLTUĞU BIRAKIRIM'SÖZÜNE UYMAMASI ACABA ETİK OLUYOR MU?MEZHEP SONRADAN BİR GRUPLAŞMADIR AMA İNSANLAR OY VERMİYOR KARDEŞİM.TAMAM K.K İYİ VE DÜRÜST BİRİ AMA YETMİYOR İŞTE.

  (2) (0)

 • İstanbulda kazanacakmış önce İstanbulluya sor bakalım Susuz ve Çöp içinde yaşamak isterlermi

  (0) (5)

 • AKP DE BİAT OLDUDA NE OLDU,BURADA MÜCADELE VAR.DEMOKRASİ KAZANACAK,SİZ TEK ADAMA RAZI OLDUNUZ,BUYRUN SONUCA.

  (2) (0)

 • başkasına adialet ve demokrasi dersi vermek kolay,önce kendin olacaksın.

  (0) (5)

 • bu herbir partide aynıdır,fırsatı bulan başa geçer doğal olarak,ama yapamayınca gideceksin,di mi kılıçdaroğlu,size oy vermeyeceğiz.

  (0) (14)

Tüm Yorumlar