16 Ocak 2019 21:42

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Merkez Bankası'nın da başkanı ol

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Merkez Bankası'nın da başkanı ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Varlık Fonu'na başkan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu, Katar emirinin Erdoğan'a hediye ettiği iddia edilen VIP uçağı sordu.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde hükümetin ekonomi politikaları vardı.

"Bilal'i de yanına al iyi ok atıyor": Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Varlık Fonu'nun başına geçmesini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'a önerimdir, nasıl Varlık Fonu'nun başkanı olduysan yeni bir kararnameyle Merkez Bankası'nın da başkanı da ol. Bilal'i de yanına al. İyi ok atıyor, belki enflasyon hedefini tutturur" diye konuştu.

16 yılda yapamadığını yüz günde nasıl yapacaksın?
Yüz günde yapılacak önerilerden birinin, "Ülkenin yeraltı kaynaklarının tespit edilerek ekonomiye kazandırılması" olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, "16 yılda yapamadığını yüz günde nasıl yapacaksın? Zaten hiç ciddiye alınmadı, Türk lirası da erimeye devam etti. Ne eylem planı, milleti mi kandırıyorsunuz?" diye sordu.

Yol geçişleri dolar endeksli, TL ile olacak mı?
Kılıçdaroğlu, her türlü menkul, gayrimenkul kiralamaların dolar değil TL üzerinden yapılması kararını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti:
"İyi, güzel. Yol geçişleri dolar endeksli, TL ile olacak mı? Ona bir şey demiyor. Gücü AVM'deki adama yetiyor, yandaşına yetmiyor. Neden çünkü yandaşına çok büyük imkanlar sağlamış, dolar endeksi sağlamış, garantiler, geçiş ücretleri de dolar endeksli. Onlara bir şey söyle. Asıl para, mal onlarda. Dükkan kirası TL eyvallah, yapalım. Buna izni kim verdi, sen vermedin mi? Şimdi 'bunu kaldırıyoruz' diye övünüyor. Senin utanman lazım neden dolar bazında yaptırdın."

İstifa et: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizle ilgili açıklamalarını ve Merkez Bankası’nın dünkü faiz artırımını hatırlatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “İstifa etmek gibi onurlu bir hareket vardır. İstifa et. Onurlu bir insansan görevini bırakırsın. 16 yıldır ülkeyi bu hale getirdin.” diye çağrı yaptı.

Uçak sorusu: Katar’dan gelen ve hakkında “400 milyon dolara Erdoğan için satın alındı” ve “Erdoğan’a hediye edildi” diye iki iddia bulunan VIP uçağı da hatırlatan Kılıçdaroğlu;  “Satın alındıysa hata, hediye ise daha büyük bir hata. 81 milyon adına cevap bekliyorum. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan birisi hediye ile gezemez.” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (43)
 • kılıçdaroğlu hangi yüzle çıkmış hala konuşuyor. siyasetin biti kardeşim senin. Onurdan bahsediyor istifa için. Böyle insan siyaset yapıyor. düşünün vay ülkenin haline 9 seçim kaybetmiş istifa etmemiş kalkmış kazanan adamı istafiya çağırıyor etmediği içinde onursuz diyor vay bee biz ne yüzsüz bir insan olmuşuz.

  (3) (2)

 • Kendini Ayyildiz birliginin icinde goren bir devlet Ayyildiza bir ucak hediye etmisse derdi cehape yi neden kasindirirki ..Bugun katar birileri tarafindan isgal edilmediyse o hediye ettikleri Ayyildizin ordusunun yuzundendir ... Siz ampleminiz alti oku birbirinize batirip durmaya devam edin koltuk meraklisi yenilgiye doymayan pehlivanlar !

  (1) (4)

 • O Adamı Ciddiye almıyor sa Halkı Ciddiye alsın da halkına cevap versin. Açıklama bekliyoruz.

  (1) (0)

 • Doğru Adam Kim? Söyle de söyletelim

  (0) (0)

 • CHP ve HDP yerel seçimde ittifak yapacaklarmış. Bir oy CHP'ye bir oy HDP'ye diyerek HDP'yi meclise sokan CHP seçmeni de desteklesin, CHP ve HDP birleşip tek parti olsun. Boşuna kafa karışıklığına gerek yok. Zaten CHP müdürümüz özerklik vereceklerini açıklamadı mı? Eee? İdeoloji ortak, hedef ortak, mitingler zaten ortak.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar