19 Aralık 2018 18:42

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye ittifak yanıtı: Adım gibi eminim

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye ittifak yanıtı: Adım gibi eminim

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, Kılıçdaroğlu'nun 2019 seçimlerinde AK Parti ile birlikte hareket edeceklerini söyleyen Bahçeli'yle ilgili değerlendirmesini köşesine taşıdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her hafta yaptığı çıkışlarla gündem belirlemeye devam ediyor. Yüzde 10 seçim barajının düşürülmesini isteyen Bahçeli'nin dün grup toplantısında, 2019 seçimlerinde AK Parti ile birlikte hareket edeceklerini söylemesi siyaseti hareketlendirdi.

Peki bu açıklamalar CHP'de nasıl karşılandı? Ana muhalefet partisinin karşı hamlesi ne olacak? Merak edilen soruyu Kılıçdaroğlu'na soran Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, aldığı yanıtları köşesinde paylaştı.

"BÜTÜN ÜLKÜCÜLEİN TEK ADAM REJİMİNİNİ İSTEMEYECEKLERİNE ADIM GİBİ EMİNİM"
- Sayın Bahçeli’nin “2019 seçimlerinde AK Parti ile birlikte hareket edeceğiz” sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bütün milliyetçilerin, bütün ülkücülerin 2019 seçimlerinde demokrasiden yana tavır koyacaklarına, tek adam rejimini istemeyeceklerine adım gibi eminim.

- CHP’ye, HDP ile girecekse, diğerlerini de yanına alacaksa diye seslenmesini nasıl karşıladınız?
2019 seçimlerinde ikili bir anlayış egemen olacaktır. Bir, demokrasiden yana olanlar. İki, tek adam rejiminden yana olanlar. Demokrasiden yana olanlar demokrasiyi, parlamenter demokratik sistemi savunacaklar. Tek adam rejiminden yana olanlar da Saray hükümetini savunacaklardır. Bu kadar açık.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

Devlet Bahçeli'nin olay olan 2019 seçimleri açıklaması

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • CHP HDP itifakında neredeydiniz ? Dünyada hangi Ülkede tam anlamda Demokrasi var ? ABD'de mi AB Ülkelerindemi ? tek birtane Ülkede Demokrasi yoktur.

  (0) (0)

 • BİZ ÇOĞULCU DEMOKRATİK DEDİĞİNİZ TERÖRİST SİSTEMİ İSTEMİYORUZ EVLAT

  (1) (1)

 • Ilımlı İslam projesi Rand Corporation Cheryl Benard Khalilzad (Zalmay Khalilzad'ın eşi) imzalı rapor.. Ilımlı İslamcılar desteklensin, Milliyetçilerle-Anti Emöperyalistler bir araya gelmesin demişti. Tabii o günden bu güne Ilımlı İslamcılar, Milliyetçiler, Anti Emperyalistler kaset, fetö darbeleriyle epey şekil değiştirdi, o da ayrı bir konu. İnsan fani olduğuna göre..Demokratik Parlamenter Sistemden çıkmak geriye gitmek olacak. Bölgemizde Tek adam Sistemlerinde bir şekilde başa getirilen işbirlikçilerle Ülkelerin-Milletlerin başına gelenler ortada.

  (2) (0)

 • Bu sıkışık durumda C.bşknı konuştukça ayrılık tohumları ekiyor.Atatürk olsaydı zaten Natodan bu tavır gelemezdi,onu dahil etmeleri vurgulamak için,söyletmemeliydik.Atatürkü kullandırttık.cevabı da onun üzerinden en ağır şekilde verilmeli,varlık nedenimiz ulu önderimize toz kondurtmayız.

  (3) (0)

 • Türkiye böyle kıskaçtayken tek adam rejimi zarar verir,bize çoğulcu demokratik parlamenter sistem gerek,ve tarafsız c.başkanı ayrım yapmayan ,birleştiren,,daha çok demokrasi,daha çok katılım,halkın iradesi millet vekillerini halk seçecek,baraj ise olmamalı zaten,halkın iradesine ket vurmayın.

  (1) (1)

Tüm Yorumlar