17 Kasım 2018 11:50

Kılıçdaroğlu, tartışmalara son noktayı koydu

Kılıçdaroğlu, tartışmalara son noktayı koydu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki kurultay tartışmaları hakkında açıklamalarda bulunarak, "Kurultay tartışması bitti, yerel seçimlere hazırlanıyoruz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhaliflerin kurultay için son çare olarak toplamayı düşündükleri tüzük kurultayına tepki gösterdi. CHP'nin yerel seçimlere hazırlandığını belirten Kılıçdaroğlu, İstanbul adayının örgütlü yapılacak çalışmalar sonucunda belirleneceğini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem parti içindeki kurultay tartışması hem de ABD ile yaşanan gerilim konusunda açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kurultay tartışmasının bittiğini, yerel seçimlere odaklanılmasının gerektiğini söyledi. İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

"Yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Parti meclisi toplantısında seçim sonuçlarını değerlendireceğiz. Teknik değerlendirmeyi partinin dışından bir akademisyen yapacak. Türkiye'yi il-ilçe-mahalle bağlamında bütün sandıklar itibariyle sonuçlara bakıp değerlendirmiş hocamız. 2-3 saatlik bir değerlendirme yapacak toplantıda. Daha sonra parti meclisinde bir siyasal değerlendirme de olacak. Verileri, rakamları, oy kaymalarını değerlendiren arkadaşımız sorulara da yanıt verecek. Siyasal analize de Fethi Hoca bakacak. Türkiye bağlamında bütün seçimlerin oy kaymalarını, partilerin aldığı oyları, ittifakların lehte aleyhte gelişmeleri, mahallelere kadar inen analizler olacak.

"MUHARREM BEY'İN GELECEĞİNE YÖNELİK KARARI TEK BAŞIMA ALAMAM"

Muharrem İnce başka bir partili değil; Cumhuriyet Halk Partili'dir. Yerel seçimler strateji belgesini hazırlamak için bir çalışma yapılacak. Orada yerel yönetimlerde nasıl bir strateji izleyeceğimizi paylaşacağız. Muharrem Bey de bir partili olarak partinin belediye başkanlarının kazanması için çalışacaktır. Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak. Muharrem Bey'in geleceğine yönelik kararı benim tek başıma almam doğru değil. Muharrem Bey'in beklentisi nedir önce onu öğrenmem lazım. Beklentisi nedir ona göre oturup karar veririz. Şu aşamada şunu yaparız dersem iradesine ipotek koymuş oluruz.

"İSTANBUL İÇİN BAŞARI ÖYKÜSÜ OLAN BİRİ OLMASI GEREK"

İstanbul'u kesin alacağız. İstanbul'u arkasında başarı hikayesi olan birisiyle almamız mümkün. Bu çerçevede örgütle de beraber yapacağımız kamuoyu yoklamaları, diğer çalışmalar, örgütün bu konudaki eğilimi, İstanbul milletvekilleri… Bütün bunları dikkate alarak bir aday belirleyeceğiz. Muharrem Bey İstanbul'u ister mi istemez mi bilmiyorum. Öyle bir düşüncem yok. Başarı öyküsü olan birisi olması gerektiği kanaatindeyim."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (30)
 • YEMİŞ DE YEMİŞ,YEMİŞ DE YEMİŞ DEN İYİDİR.!!!

  (0) (0)

 • ÇALIŞKAN İŞBİLİRLER SAYESİNDE DOLAR HAVALANDI ÜMİDİMİZ KİM?DAMAT.

  (0) (0)

 • SEÇMEN GÖTÜRÜR MERAK ETME SEN CHP Yİ ŞİMDİKİ YÖNETİMİ ÇOK MU SEVDİN???

  (0) (0)

 • MEMLEKETİN HALİ Mİ DİYORSUN!!!!

  (0) (0)

 • ŞİMDİ ŞAHANE DURUMDAYIZ DİYORSUN YANİ HERŞEY İTHAL,ET DAHİL,BEĞENMEDİĞİN MERCÜMEK!!!!!.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar