17 Temmuz 2018 04:49

Kılıçdaroğlu şehit yakınlarına dava açtı

Kılıçdaroğlu şehit yakınlarına dava açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'daki şehit cenazesinde CHP çelengi istemeyen şehit yakınlarına dava açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şehit yakını Fatih Taşkın şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Samsun’da şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın’nın cenazesine gönderilen CHP çelenkleri, şehit yakınları tarafından istenmemiş ve boş bir bahçeye atılmıştı.

İşte bu olay sonrası şok bir gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun vekili avukat Celal Çelik imzasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Şikayet dilekçesinde "şehit cenazesinin anlamını kavramayan ve cenaze törenini politik arenaya dönüştürmeye çalışan tamamen kurgulanmış kişiler tarafından yapılan provokasyon nitelikli eylemler nedeniyle ilgili kişiler hakkında işlem yapılmasını sağlamak üzere şikayet dilekçesi sunulmaktadır" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA SORUŞTURMA AÇILDI

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlatma kararının ardından şehit yakını Fatih Taşkın ifadeye çağrılırken, gelmediği takdirde zorla getirilme kararı verildi.

CENAZEDE NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz ocak ayında aylarda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın’nın Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Rıdvan Paşa Camii’nde kılınacak olan cenaze namazı öncesinde, şehit yakınları olduğu iddia edilen kişilerce, CHP çelengini cami avlusundan çıkartılarak boş bir bahçeye atılmıştı. Çelengi çıkartırken şehit yakınları “HDP ile işbirliği yapanların çelengini istemiyoruz" diyerek tepki gösterirken, çevredeki vatandaşlar da alkışlarla onlara destek vermişlerdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • Sayin chp genel baskanim s'en partinin genel baskanisin. Ben chpli bir vatandasim senden bir ricam var allah için dogrusunu cevap vérin s'en partinin genel baskanisin partiden sezgin tanrikulu gibi hadep ve pkk sempatisi olan bu milletvekili pkk teroristin cenazesine katilip hiç tepki gostermezsin ve bu milletvekili Halen bu partiden devam ediyor lütfen siz suhel batum gibi durust laik cumhuriyeti seven insani partiden kovdunuz genel baskanim s'en sezgin tanrikulu gibi insanlari partiden sahip cikarsan bunu unutma chpli vatandaslar çok kirgin tepkilidir Sehit ailelerine celeng cicekleri kabul etmezler lütfen sezgin tanrikuluya benziyen kisileri chpden kovun kovun Bende chpli bir vatandasim ataturk ve ismet pasayi seven bir vatandasim hakan bayrakci çok saygili bir insandir bu milletvekili hadep ve pkk sempatisidir lütfen buna benziyen kisileri chpden kovun Halk çok çok tepkilidir hepinize saygilar

  (0) (0)

 • Kemal sana yakışırmı bir şehidin ailesine dava acmak

  (0) (0)

 • Şehit babalarına Akp dava açar ceza keserken iyidi.Erdoğan şehitin kardeşine '' ne yapalım abin şehit olduysa o da başka meslek seçseydi'' derken sıkıntı yok.

  (133) (1)

 • ŞEHİTLER BU ÜLKE UĞRUNA ŞEHİT OLMUŞLARDIR ..CHP DINA VEYA SAYIN KILIÇDAROĞLUNA DEĞİL ..VE BUGÜNE KADAR ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNCDEN EN AZ BİRİ ..ÇIKIPTA ORTAYA --NİÇİN HEP BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ŞEHİT OLUYOR YANİ FAKİR FUKARA ÇOCUKLARI DİYE ..YANİ NEDEN HİÇ BİR MİLLETVEKİLİNİN VEYA BAKANIN VEYA BÜROKRATIN VEYE ZENGİNLERİN DİYE SORAN OLDUMU HİÇ? ELLERİNE VERİLEN -3-5 KURUŞA EYVALLAH EDİP HEP SUSUYORLAR ..VERİLEN YEMEKLEREDE KOŞA KOŞA GİDİYORLAR ..NASILDA İÇLERİNE SİNİYOR O YEMEKLER ANLAMIŞ DEĞİLİM ..

  (0) (3)

 • ŞEHİT YAKINLARI ONUN BUNUN ÇELENGİNİ KABUL ETMEK ZORUNDA MIYMIŞ...ŞEHİT YAKINLARI DA KILIÇTAROĞLUNA ,PİS ÇELENGİYLE BİZİM ŞEHİDİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATTI DİYE DAVA AÇARLARSA..CHP O ZAMAN GÖRÜR PKK YALAMALIĞI YAPMAYI..

  (1) (82)

Tüm Yorumlar