19 Temmuz 2018 02:53

Kılıçdaroğlu olay sözleriyle ilgili ilk kez konuştu

Kılıçdaroğlu olay sözleriyle ilgili ilk kez konuştu

Abdulkadir Selvi, Alman Focus dergisine Türkiye'yi şikayet etmekle suçlanan Kılıçdaroğlu'nun eleştirilere verdiği yanıtı köşesinde aktardı.

Hükümet, Kılıçdaroğlu'nun Alman FOCUS Dergisi'ne yaptığı açıklamada "Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok" sözlerini eleştirdi.

FOCUS: CHP RÖPORTAJA ONAY VERDİ

Alman Focus dergisi, tekzip gönderildiği iddia edilen röportajın CHP onayıyla yayımlandığını açıkladı.

Tartışmalar sürerken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Kılıçdaroğlu, "OHAL döneminde kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını söyledim" dedi.

Kendisine karşı bel altı kampanya yürütüldüğünü savunan Kılıçdaroğlu eleştirilere böyle yanıt verdi:

"OHAL VARKEN CAN GÜVENLİĞİ YOK"

(Focus dergisindeki mülakat) Benim, ‘Türkiye’de Alman turistler için can ve mal güvenliği olmadığı’ dediğim şeklinde sunulmuştu. Böyle bir ifade söz konusu değil, olamaz da. Ancak ben Türkiye’de hukuk devletinin olmadığını, OHAL döneminde kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını sadece o dergiye söylemedim. Ben bunu TBMM’de 4 genel başkanın olduğu oturumda da söyledim. Ben bunu her salı günü grup toplantısında da söyledim. Ben bunu işadamlarının, sanayicilerin karşısında TOBB’da da söyledim.

DEMEYE DEVAM EDECEĞİM

Başbakan Sayın Binali Yıldırım da vardı, sayın bakanlar da. Söz konusu Alman medyası olunca inanmadığım şeyleri mi söylemeliydim? Buradaki amaç Adalet ve Kalkınma Partili Ayhan Oğan’ın, Türkiye Cumhuriyetimizle ilgili söylediklerini gündemden düşürmek. Bunun için tamamen bana karşı bel altı bir kampanya yürütüyorlar. OHAL devam ettiği sürece Türkiye’de can ve mal güvenliği yoktur demeye devam edeceğim.

RÖPORTAJDA NE VARDI?

Alman muhabirin “Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90’ı Türkiye’de tatil yapmak istemiyor; çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?” sorusuna Kılıçdaroğlu böyle yanıt vermişti:

“Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye’de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum.”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (23)
 • Kıvırmak için akşamı geçti, bir hafta bekledi. İyice pişi bu adam. Çarkçıydı, çarkçı lider oldu.

  (0) (32)

 • ALLAH türkiyenin başından seni eksik etsin inşaallah, ogün bir ohhh çekeceğim ülkemizde rahatlayacak...

  (0) (71)

 • OHAL sadece hainler için suçlular için , normal hak hukuk bilen vatandaşların haklarını korumak için, normal bir vatandaşa ohalin zararı yok. nerde yediği kabı kirleten nerde hain nerde devletine milletine karşı suç işleyen varsa ohal onun için. eee sen hangi taraftaydın kılıçdaroğlu bir söylesene açık açık artık

  (0) (36)

 • böyle adamları hala partinin başında tutan yönetimi suçlamak lazım kaç seçim kaybetti sayabilen varmı ???

  (0) (0)

 • ERBAKAN HOCANIN TABİRİYLE HADİ ORDAN

  (0) (0)

Tüm Yorumlar