22 Haziran 2018 21:52

Kaya Çilingiroğlu'na büyük şok

Kaya Çilingiroğlu'na büyük şok

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu boşandığı eşi Feraye Tanyolaç’tan olan oğlu Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun okul masraflarını ödemeyince mahkemelik oldu

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu Feraye Tanyolaç’tan boşanınca oğulları Hüseyin Kaya Çilingiroğlu’nun eğitim masraflarını üstlenmişti.

Oğlunu Sarıyer’de özel bir okula gönderen Çilingiroğlu okulun taksitlerini ödemeyince mahkemelik oldu. İddiaya göre Çilingiroğlu’na ulaşmaya çalışan ancak iletişime geçemeyen okul yönetimi çareyi Çilingiroğlu hakkında icra takibi başlatmakta buldu.

İstanbul 13. İcra Mahkemesi’ne başvuran okul avukatları Çilingiroğlu hakkında icra takibini başlattı. Kaya Çilingiroğlu ve Feraya Tanyolaç ise avukatları aracılığıyla itirazda bulundu. Talebi değerlendiren mahkeme itirazı yerinde bularak kabul etti ve icra takibini durdurdu. 

Kaya Çilingiroğlu, Hülya Avşar ile boşanmasının ardından Feraye Tanyolaç ile evlenmişti. Çift 2014 yılında boşandı.

OKUL YÖNETİMİ İCRA BAŞLATTI

Ancak okul yönetiminin avukatları iptal kararına itiraz etti. İstanbul 2. Tüketici Mahkemesi’ne dilekçe veren avukatlar, 2015-2016 yılına ait okul ücretinin 43 Bin 800 TL olduğunu ve Çilingiroğlu’nun bu ücretin 21 Bin 900 TL’sini ödemediğini belirtti. Okul yönetiminin tüm şifahi taleplerine rağmen borcun ödenmediğini belirten avukatlar, “Davalı tarafından borca ve borcun tüm ferilerine hiçbir gerekçe gösterilmeden itiraz edilmiştir. Bu itirazın müvekkil şirketin alacağını tahsil edebilmesini geciktirmek maksadıyla yapıldığı hususu her türlü izahtan varestedir” diyerek icra takibinin devam etmesin istedi.

Hürriyet'in haberine göre, İstanbul 2. Tüketici Mahkemesi’nde iptal kararının itirazına ilişkin açılan davanın ilk duruşması dün görüldü. Çilingiroğlu’nun katılmadığı davada mahkeme dosyayı bilirkişi incelemesine gönderdi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • BABASI TANJUDUR TANJU

    (0) (2)

  • ZEHRASININ ŞIMARIKLINDAN UNUTMUŞTUR NEDE OLSA MEDYATİKDEN OLANDAN OLAN DAHA DEĞERLİDİR BU İŞLER BÖYLEDİR

    (0) (3)

Tüm Yorumlar