20 Ocak 2019 16:25

Kavgaya karışan 16 Suriyeli sınır dışı ediliyor

Kavgaya karışan 16 Suriyeli sınır dışı ediliyor

ELAZIĞ'ın merkez Sanayi Mahallesi'nde, önceki gün Suriyeliler ile esnaf arasında çıkan kavga sonrası 16 Suriye uyruklu, sınır dışı edilmek üzere Kilis'teki kampa gönderildi.

Olay, 5 Ağustos Çarşamba günü, Sanayi Mahallesi'nde meydana geldi. Suriyeli grup ile mahalle esnafı arasında, bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Olaya tepki gösteren mahalleli, iddiaya göre, yolu trafiğe kapatarak, Suriyelileri mahallede istemediklerini dile getirdi.

Tartışma, kısa sürede büyüyüp, kavgaya dönüştü. Sanayi Mahallesi sakinleri, Suriyelerin işlettiği iş yerlerine saldırıda bulundu. İhbarla olay yerine gelen güvenlik güçlerinin araya girmesiyle Suriyeli grup ve mahalleli arasındaki kavga, sona erdirildi. 

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kavgaya karışan 16 Suriyelinin sınır dışı edilmek üzere Kilis'teki kampa gönderildiği duyuruldu. Açıklamada, "Elazığ Valiliğimiz koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, 05 Ağustos 2018 tarihinde ilimiz Sanayi Mahallesinde Suriye uyruklu şahıslarla aynı mahallede faaliyet yürüten esnaflar arasında meydana gelen, kasten yaralama olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde; söz konusu olay ile ilgili Suriye uyruklu şahıslar ve aileleri olmak üzere toplam 16 şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri nezaretinde sınır dışı edilmek üzere Kilis Suriyeli Kampına gönderilmiştir" denildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (11)
 • Nankör pislik ve utanmaz insanlar bunlar. Derhal geri gönderilmeliler.

  (0) (0)

 • Adamlar keyfinden geldi sanki.Adamın biri Emevi camisinde namaz kılacak diye vatansız kaldı adamlar.

  (2) (4)

 • Hepsi gitsin yeter artık..Bir süre Sonra bunlarda toprak ister ..valla bunaldık ..Türk nufusu azınlık yaptınız.kendi ülkemizde azınlık olduk. Yakında her yerde artar bu olaylar bilesiniz

  (4) (67)

 • Samsun'un en meşhur caddesi olan Çiftlik caddesinde Suriyeli gençler artist artist dolaşıp yanlarında köpek bile gezdiriyorlar. Atakum sahillerinde Suriyeli erkekler denize donla girip karılarını yanlarında kara çarşafla dolaştırıyorlar. Bu arada çoğu iki ya da daha çok eşli. Millet patlama noktasında. Dişlerini sıkmaktan dişleri dökülecek haberiniz olsun.

  (1) (9)

 • evet istemiyorum artık Suriyeli önce üzülmüştük hallerine ama boşa üzülmüsüz

  (0) (7)

Tüm Yorumlar