15 Aralık 2018 03:12

Kaşıkçı'nın nişanlısına bir şey olursa haber ver dediği AK Partili isim

Kaşıkçı'nın nişanlısına bir şey olursa haber ver dediği AK Partili isim

Dünya Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına kilitlendi. Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri ortaya çıktı. Gazetecinin bir cinayete kurban gidip gitmediği hala esrarını korurken Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz aralarında geçen son konuşmayı anlattı. Cengiz, Kaşıkçı'nın kendisine 'başıma bir şey gelirse AK Partili Yasin Aktay'ı ara' dediğini aktardı.

Cengiz, “Tabi ki bir tedirginliği vardı ama böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu” diye konuştu. Cengiz, "Ben gayriihtiyari ya da olağan dışı bir gelişme olması halinde nasıl davranmam gerektiğini sorduğumda böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum pek ihtimal de vermiyorum demişti” dedi.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz konuştu. Kaşıkçı'nın kaybolduğu gün yaşananları anlatan Cengiz, “Tabi ki bir tedirginliği vardı ama kendisi de böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu” ifadelerini kullandı. Türk hükümetine güvendiğini söyleyen Cengiz, bu yaşananların siyasi kriz olmasının dışında insani kriz yönünün de olduğunu vurguladı.

TÜRK HÜKÜMETİNE GÜVENİYORUM: “Hükümete güveniyorum. Türk hükümetine güveniyorum. Diplomasi diliyle konuşma devam ediyor. Gerçekten bu konularla ilgili beyanı nasıl vermek lazım onu da çok bilmiyorum. Çünkü siyasi kriz olmasının dışında bir insani kriz yönü de var. Cemal beyin siyasi kişiliğinin duruşunun sebep olduğu bu siyasi krizden önce insani bir kriz. Çünkü evlilik işlemlerini tamamlamak için Türkiye'ye gelmişti kendisi ve konsolosluğa gidip bu kağıdı alma sebebi de buydu. Ama yaşananları biliyorsunuz o gün bugündür kendisinden haber alamıyoruz.”

ÇOK TEDİRGİNİZ: Bu olayın Türkiye'de yaşanmasının durumu çok daha hassas hala getirdiğini söyleyen Cengiz, “Çok tedirginiz hepimiz her gün yeni bir haberle ulaşma umuduyla uyanıyoruz. Ben özellikle çünkü kendisinin en son dakikaya kadar yanında olan kişiydim. Ayrıca Türkiye'de olması da olayı çok daha hassas hale getiriyor” ifadelerini kullandı.

CEMAL KAŞIKÇI TEDİRGİNDİ: Hatice Cengiz, konsolosluğa giderken Kaşıkçı'nın tedirgin olup olmadığı şeklinde yöneltilen soruya ise “Tabi ki bir tedirginliği vardı ama kendisi de böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu. Böyle bir şeyin olma ihtimali çok az diyordu. Yani bu bir konu olarak geçmemişti aramızda sadece ben gayriihtiyari ya da olağan dışı bir gelişme olması halinde nasıl davranmam gerektiğini sorduğumda böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum pek ihtimal de vermiyorum demişti” diye cevap verdi.

Cengiz, “Burada çok fazla bunu dile getirmek doğru değil ama Yasin beyle (Yasin Aktay) yakın dostlardı, eski bir arkadaşıydı kendisinin. Yasin beyi aramamı söyledi. Bunu bir direktif şeklinde değil ama haberdar etme mahiyetinde. Tabi ki bir çekincesi vardı çünkü duruşu gereği, ülkesi tarafından aranmıyordu fakat açıklamaları bir rahatsızlık unsuruydu” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • NASIL BİRİ OLMALIYDI....? BİLELİM

  (0) (1)

 • bu kadın yüzünden adam kellesini verdi. değmez

  (2) (0)

 • VAY BE... NİŞANLISI DA TÜRKİYE DEN Mİ? ADAM MI KARANLIK, OLAY MI KARANLIK? KİM ÜLKEYE ZARAR VERİYORSA....

  (0) (0)

 • benim anlamadığım kaşıkçı bu hanımla mı nişanlanmış ahahahahahaa

  (12) (0)

Tüm Yorumlar