20 Ekim 2018 07:37

Kars'ta okullar tatil edildi! Kars hava durumu

Kars'ta okullar tatil edildi! Kars hava durumu

Kars'ta okullar kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışının yarın da gün boyu devam etmesi bekleniyor. En düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında 18 derece olarak ölçülecek.

KARS'ta etkili olan kar yağışı sebebiyle yarın ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başladığını söyledi.

Bu sebeple eğitime ara verildiğini ifade eden Doğan, "İlimiz ve ilçelerimizdeki yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 7 Aralık 2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." bilgisini paylaştı.

Doğan, olumsuz hava koşulları yüzünden kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını bildirdi.

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Kars'ta kar yağışı yarın gün boyu devam edecek. Kar yağışının hafta sonu etkisini yitireceği önümüzdeki hafta başından itibaren de yeniden etkili olacağı kaydedildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)