14 Aralık 2018 11:31

Kan davası cinayetinde şok itiraf!

Kan davası cinayetinde şok itiraf!

IĞDIR'da 4 kişinin öldüğü 2 kişinin ise yaralandığı kan davada 2 sanığa verilen 4'er kez müebbet hapis cezası kararının Yargıtay tarafından bozulması sonucu tekrar açılan ve Eskişehir’de görülmeye devam eden davada cinayet zanlısından şok bir itiraf geldi.

IĞDIR'da başlayan ve güvenlik gerekçesiyle Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edilen dava duruşmasına tutuklu sanıklar Cevdet Öget (37) ve Enver Öget (27) Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Mahkemede daha önce verdiği ifadenin doğru olamadığını söyleyen tutuklu sanık Enver Öget, “Olayla alakalı hiçbir ilgim yoktur. Olayı babamın isteği ile üstlenmek zorunda kaldım. Bu yüzden çok pişmanım. Olayda yaralanan şahıslar da benim arada olmadığımı, ateş etmediğimi söylemişlerdir. Olayla ilgim yoktur. Aşiret bölgesi olduğu için babam 'üstlen' deyince, üstlenmek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin giderilmesi sebebiyle davayı 3 Ocak 2019’a ertelendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Kerimbeyli Köyü'nde 4 Haziran 2013'te aralarında husumet bulunan 2 akraba aile arasında çıkan silahlı kavgada, Nurettin Öget, Sadık Öget, Battal Öget ve Fesih Öget hayatını kaybetmiş, Serkan Öget ile Abdulmenav Öget de yaralanmıştı. Daha sonra olay ile alakalı 7 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan 7 kardeşten 2’si tutuklanmış, diğerleri ise serbest bırakılmıştı.

Kaynak : İHA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • AŞİRETİNİZ BATSIN SİZİN, NASIL BİR AKIL BEYİN ANLAMAK ZOR, ALLAH O AKLI (VARSA TABİ) SANA VERMİŞ ONU BİR BAŞKASI KULLANSIN DİYE DEĞİL. KİMİ AŞİRETE VERİYOR KİMİ CEMAATE KİMİ TARİKATA BU KAFA İLE ANCA BU KADAR.CAHİLLİK RESMEN.

    (0) (0)

  • Yazık. ..cehaletin feci işleri. ..şeytan ve nefis devrede. .Dünya hırsı. .tamahi. ...sonuçta herkes ölecek. ..Kimse dünyada Baki değil. ...Allah Baki.

    (0) (5)

Tüm Yorumlar