24 Haziran 2018 17:32

İzmir Barosu'nda peş peşe 'hayır' istifası

İzmir Barosu'nda peş peşe 'hayır' istifası

İzmir Barosu'nun referandum videosu, baroda tartışma yarattı. "Hayır" videosuna gelen tepkiler nedeniyle baro yönetiminde görevli üç önemli isim görevlerinden istifa etti.

İZMİR Barosu'nun 16 Nisan'daki halk oylaması için hazırlattığı tanıtım videosu istifa getirdi. Videoda Hazreti Adem ve Hazreti Havva'nın öyküsüne yer verilirken, videoya gelen tepkiler üzerine üç önemli isim barodaki görevlerinden istifa etti.

İzmir Barosu adına, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili 'hayır' kampanyası doğrultusunda hazırlanan, içeriğinde Adem ile Havva'nın öyküsüne de değinilen video, çeşitli kesimlerin tepkisine neden oldu.

Videoyu hazırlayan İzmir Barosu Genel Sekreteri Atalay Aksay, yoğun tepkiler üzerine genel sekreterlik görevinden istifa etti.

Aksay'ın istifasının ardından Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi sorumlusu ve yönetim kurulu üyesi Nuriye Kadan ile bazı komisyonlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi avukat Cem Cemal Çoşan da bu görevlerinden istifa etti. İstifaların ardından toplanan yönetim kurulu, Genel Sekreterliğe, Çocuk Hakları Merkezi sorumlusu avukat İlke Erol'u getirdi. Yönetimdeki bu değişiklik Baro'nun internet sayfasında da yer aldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (21)
 • İstifa edebilirler. İyi de olur.

  (0) (1)

 • Videolara reklam koymanız yasal bir zorunluluk mu neden koyuyorsunuz anlayamıyorum.

  (0) (0)

 • işte o zaman, hayır deseydi;bugün ,evetçiler olmazdı.

  (1) (2)

 • Karikatür ile değil de ülkedeki çocuk tecavüzleri, çocuk gelinler, ensar vakfında olanlar ile uğraşın biraz..

  (1) (2)

 • Ne yazıkki başta akp olmak üzere bizzat dindarların dine verdiği zararın yanında bunun lafı bile olmaz. Dindarlar bunu görmek istemese de bütün dünyayı ve az çok dini merak edenleri nefret ettirdiler.

  (1) (1)

Tüm Yorumlar