20 Kasım 2018 00:44

İtirafçı FETÖ imamının teslim ettiği kozmik belgede şok ayrıntılar

İtirafçı FETÖ imamının teslim ettiği kozmik belgede şok ayrıntılar

İtirafçı olan bir FETÖ imamının teslim ettiği kozmik belgede, örgüt üyelerine anlatılan teknik takipten korunma tedbirleri yer alıyor. Belge, örgüt mensuplarına, karşı istihbarat konusunda verilen eğitimleri de içeriyor

Sivil mahrem imamların devlet düşmanı faaliyetleri yürütürken nasıl önlemler aldığını gözler önüne seren ve bir tür gizlilik yönergesi olan belge 'tedbir komisyonu için' başlığını taşıyor. İşte belgede öne çıkan detaylar:

FETÖ'nün mahrem imamları 'gaybubet evi' denilen, hücre evlerinde 5 kişiyi geçmeyecek şekilde buluşuyor. Bu evlerde gizlice 'iletişim gizliliği' konusunda seminerler verildiği belgeden anlaşılıyor.

Örgütün arşivinin bir kısmını saklayan üst düzey bir imamdan ele geçirilen belgede, FETÖ'nün, kendisine karşı yürütülen operasyonlara ve teknik takibe yakalanmamak için aldığı tedbirler yer alıyor. Buna göre mahrem imamlara, devletin istihbarat görevlilerinin sahada uyguladığı istihbarata karşı koyma tedbirlerini aşma eğitimi veriliyor. Örgüt gizli servisler tarafından uygulanan protokolleri devreye sokuyor.

FETÖ, 'Karşı Casusluk Faaliyetleri' ve 'Bilgi Güvenliği' konulu seminerleriyle örgüt üyelerini şu başlıklar altında yeraltında eğitmiş: Genel kurallar, internet kullanımı, bilgi güvenliği, şifre yönetimi, telefon güvenliği, iletişim programları, toplantı güvenliği, ev ve araç güvenliği, misafirhaneler, şirket temin, öğretmenler ve öğrenciler.

FİZİKİ TAKİP TEDBİRLERİ: Belgede dikkat çeken konulardan biri de WhatsApp gibi uygulamalardan yapılan yazışmalarla ilgili... FETÖ'nün bilişim uzmanlarına göre WhatsApp gibi uygulamalar da izlendiği için buralardan örgütsel açıdan mahrem değil, gündelik yazışmaların yapılması talimatı veriliyor.

Belgede, arızalan USB'lerin tamire götürülmemesi ve imha edilmesi talimatı veriliyor. Belgede çalınma ihtimaline karşı da bilgisayarlarını aracın ön ya da arka koltuğuna koymamaları uyarısı yapılıyor.

Belgede yine fiziki takip ihtimaline karşı örgüt üyelerinin hangi yollarla seyahat edeceği de talimatlandırılmış. Buna göre havalimanından gelen misafirler havaalanından değil daha merkezi noktalardan alınıyor. Belgede fiziki takibe karşı da şu uyarılarda bulunuluyor: "Takip altında olan abilerimizin toplantılara gelişleri, toplantı başladıktan 1.5-2 saat sonra, çıkışları da en az 1 saat önce olmalı. Toplantı mekânlarına imkân dâhilinde arabalarla gelmemeli. En az 500 metre uzaklığa park edilip yürümeli. Toplantı mekânı önü alakasız kişilerin bir arada olduğu arabalara ait plakalar ile dolu olmamalı." (Sabah)

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • sürekli gündemde tutmak için uğraşıyorlar şunları ama sıktı artık

    (0) (0)

  • Adamların her hareketi dışardan beslenen ve eğitilen hainler olduğunun ispatı.Ahmaklar hâlâ peşinden gidiyor. Türkiye düşmanının peşinden.USA gibi bir ülkede yaşayıp müslüman öldüren bir topluluğa ne denir.Müritleri düşünsün ölüm var,orada kaçış yok.

    (0) (6)

  • ŞU FETÖCÜLERİ TAM TEMİZLEMEDEN RAHAT YOK ANLAŞILAN,HALA ÜMİTLERİ OLDUĞUNA GÖRE KADROLARI TAM TEMİZLENMEMİŞ BELLİ Kİ.ONUN İÇİN ÇALINAN SORULARLA İŞ'E GİRENLERİN BİRAN ÖNCE TESPİT EDİLMESİ GEREKMİYOR MU?ONU TESPİT ETMEK İSE ÇOK BASİT;SORU KİTAPÇIKLARINDA HİÇ BİR KARALAMA YAPMADAN MATEMATİK SORULARINA CEVAP VERENLER BULUN YÜZDE YÜZ FETÖCÜDÜR!!!

    (0) (6)

Tüm Yorumlar