16 Ocak 2019 08:54

İtalya'dan skandal YPG kararı

İtalya'dan skandal YPG kararı

İtalyan ordusu, ABD ve Fransa güçlerinin yanında terör örgütü YPG/PKK'ya destek olmak için Suriye'nin Irak sınırındaki Deyrizor'a asker gönderdi.

AA'nın Deyrizor'daki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, yaklaşık 1 hafta önce Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK işgalindeki alanlara Irak üzerinden İtalyan askerleri girdi.

Terör örgütü DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon bünyesine dahil olan az sayıdaki İtalyan askeri, önce Haseke'ye, ardından Deyrizor'a geçti. Askerler Deyrizor'un Ömer petrol sahasındaki ABD üssüne yerleşti.

ABD VE FRANSIZ ASKERLERİNE DESTEK VERİYOR
Halihazırda, tam sayıları bilinmeyen İtalyan güçleri, DEAŞ'a karşı operasyonlarda ABD ve Fransa askerlerine destek veriyor.  İtalyan askerlerinin şimdilik çatışmalara doğrudan katılmayacağı öğrenildi.

DEAŞ, Irak sınırında Haseke ve Deyrizor illeri içinde kuşatmada kalan birbirinden kopuk iki farklı bölgede varlık gösteriyor.

YPG/PKK, mayıs başında ABD ve Fransa'nın desteğiyle buradaki DEAŞ unsurlarına karşı operasyonu yeniden başlatmıştı. Örgüt henüz bir ilerleme kaydedemezken, DEAŞ kuvvetli biçimde karşılık veriyor.

Deyrizor operasyonun ilk aşaması geçen eylül ayında başlamış, kent merkezinin kuzeyi SDG ismini kullanan YPG/PKK'nın işgaline girmişti. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Yani kadroyu tamamliyorlar, birinci dünya savasindaki isgalcilar,, fransa italya ingiltere eksik olan yunanistan onlarida ABD temsil ediyor..gelin bakalim,Türkü tam olarak taniyamamislar galiba,kaldigimiz yerden devam...

    (0) (0)

  • Kendimizle uğraşmaktan dışarıya zaman bulamıyoruz,Allah bu siyasetin belasını versin,milletimizi karpuz gibi ikiye böldü,elin adamları sınırımıza dayandı

    (1) (4)

Tüm Yorumlar