16 Ocak 2019 09:44

İşte son anket! Adil Gür canlı yayında açıkladı...

İşte son anket! Adil Gür canlı yayında açıkladı...

24 Haziran seçimlerine günler kala ünlü anketçi Adil Gür yaptıkları son anketin sonuçlarını açıkladı. Adil Gür, "1. turda mı bitecek 2. turda mı. Ben 1 aydır hep söylüyorum, araştırmalar 1. turda biteceğini gösteriyor" dedi.

TÜRKİYE koşar adım seçime giderken son anket A&G şirketinin son seçim anketini açıklayan Adil Gür, A Haber canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son genel seçimlerde en doğru oy oranı tahmini yapan ve toplumsal konulardaki araştırmalarıyla dikkat çeken A&G'nin sahibi Adil Gür, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda biteceğinin görüldüğünü söyledi. 

BİR AY ÖNCE NE DİYORSAK ORADAYIZ... İşte Adil Gür'ün canlı yayında yaptığı açıklamalardan satır başları...

- Bundan 2-3 hafta önce bir gazetede röportaj yaptım. 1 ay önce verdiğim röportaj hala haber olarak duruyor orada. 1 ay önce ne diyorsak oradayız. Anket yapmak pahalı bir iş, gazetelere bedava gönderilecek kadar ucuz değil. 

- Türkiye 2010 yılında bir referanduma gitti ve HDP (o zamanlar ismi başkaydı) sandığı boykot etti, gitmedi ve sonuç 57.8 çıktı. Eğer sandığa gitseydi 52-48 çıkardı. 16 nisanda referandum yapıldı, 51.6 evet çıktı. Türkiye'de son yıllarda yapılan tüm hayati seçimlerin hepsi çekişmeli ve başabaş geçiyor. Bir çok değişkeni bilmemiz lazım.

ARAŞTIRMALAR BİRİNCİ TURDA BİTECEĞİNİ GÖSTERİYOR...

- Cumhurbaşkanlığı seçimi 1. turda mı bitecek 2. turda mı. Ben 1 aydır hep söylüyorum, araştırmalar 1. turda biteceğini gösteriyor.

- Bu hafta vatandaşa sorduk. Yaklaşık "%15'i tatile başka memlekete gideceğim diye" cevap verdi. %15 demek, yaklaşık 8 milyon seçmen demektir.

1 MİLYON SEÇMENİN OY KULLANACAĞI MEÇHUL...

- Bayramdan sonra kayıtlı olduğum yere dönceğim ve oyumu kullanacağım diyen diyen seçmen sayısı %77.2. Asla kullanmam diyen 2.7'ye denk geliyor. Yaklaşık 1 milyon seçmenin oy kullanıp kullanmayacağı belli değil.

- Mayıs ayı ortasında A&G'nin yaptığı araştırmada "Mutlaka sandığa gidip oyumu kullanacağım" diyenlerin oranı %85.9'du. Haziran ayında yapılan son araştırmada ise %88.3'e yükseldiği görülüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (92)
 • hdp baraj altı kalacak.muharrem ince % 26 oy alacak inşaallah.

  (1) (2)

 • BAŞARTÜ YASAĞINI ANAYASA MAHKEMESİNE GÖTÜREN CHP nin İSLAMLA ALAKASI YOK.

  (2) (4)

 • yapma chp dine karşı değil islam dinini düşmanı sen bana chp içinde bir tek müslüman göstersene,bande müslümanım diyenlerden değil inançlı müslüman...

  (16) (7)

 • Yav arkadaş bir arkadaş yorum yazmış pkk-isid- fetoculer- başörtüsü...ihlerin kapatılması. Kardeşim bu ülkedeki tek müslüman AKP'mi? Müslümanlık AKP'ye özelmi geldi? Saçma sapan ilkelere bağlanıp kalmayın. CHP'de müslüman AKP'de müslüman diğerlerinde büyük cogunluklari müslüman. CHP sadece dinin siyasete alet edilmesine karşı dine değil.

  (9) (15)

 • İİSTEDİĞİNİZ KADAR YÖNLENDİRİN SATILMIŞ KALEMLER.ARTIK TAMAM DİYORUZ BİZLER AKP Lİ OLARAK.REİS ÇOK GERDİN BİZİ.

  (22) (25)

Tüm Yorumlar