19 Aralık 2018 00:32

İstanbul yeni havalimanı bilet fiyatları belli oldu

İstanbul yeni havalimanı bilet fiyatları belli oldu

İSTANBUL yeni havalimanı fiyatları netleşti. Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan kampanyalı ücretlerle, Ankara, Antalya, İzmir’e 59, Ercan’a 179 TL ve Bakü’ye 99 dolara uçacak.

Yeni havalimanı, büyük bir törenle 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde açılacak. Türk Hava Yolları’nın 29 Ekim tarihinde açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’ndan gerçekleştireceği ilk uçuşlar netleşti.

İLK UÇUŞ ANKARA'YA
Tarihe, yeni havalimanından havalanan ilk yolcu uçağı olarak geçecek uçak 31 Ekim tarihli TK2124 kodlu İstanbul Yeni Havalimanı (ISL) – Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) seferini gerçekleştirecek. Saat 11:10’da icra edilecek uçuşun yaklaşık 45 dakika sürmesi bekleniyor.

30 ARALIK'A KADAR HER GÜN UÇUŞ
31 Ekim'deki ilk uçuşun ardından 30 Aralık tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı'ndan, dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir'e her gün uçuş planlanıyor. İstanbul Yeni Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek uçuşlar yolculara yeni havalimanı içinde bağlantılı uçma imkanı da sunacak.

"Boeing 737-800" tipi uçaklar ile gerçekleştirilmesi planlanan seferler haftalık 7 frekans olarak icra edilecek.

31 ARALIK'TA BÜYÜK TAŞINMA
31 Aralık'ta gerçekleşecek büyük taşınma sonrasında tüm operasyonu, Atatürk Havalimanı'nda yeni havalimanına aktaracak yeni bir planlama yapılacak.

KAMPANYALI ÜCRETLER
Habertürk'te yer alan habere göre 2 aylık dönemdeki kampanyalı ücretlerde şöyle olacak; Ankara, Antalya ve İzmir tek yön 59 TL , Ercan’a tek yön 179 TL, Bakü’ye gidiş-dönüş 99 ABD dolar olacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Hayrola Avrupa'da ne iş

  (0) (0)

 • Avrupa fiyatlarinida bi gòrsek.

  (0) (0)

 • Dolarmi.olmadi şimdi.

  (0) (1)

 • Cokmu ucuz baku 99 sa Amsterdam 300 olur. Keske ucuz firmalar istanbula ucsada gurbetciler olarak rahat etsek!

  (0) (1)

 • Evet ben zùrihde işciyim.Nazilliliyim.önūmūzde yaz i7 ci ay icin istanbul aktarmali denizliye bilet sordum.3 kişi 1670 frank cok aşiri pahali.inşat işcisi yorumlu arkadaşa katiliyorum.

  (0) (1)

Tüm Yorumlar