16 Ocak 2019 09:51

İsrail'in alıkoyduğu Türk vatandaşından haber alınamıyor

 İsrail'in alıkoyduğu Türk vatandaşından haber alınamıyor

Kudüs ziyareti sonrası Türkiye'ye dönmek için Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda durdurulan Türkiye vatandaşı Ebru Özkan gözaltına alındı. Ailesi Özkan'a ulaşamıyor.

TRT Haber'in aktardığına göre, Türkiye vatandaşı Ebru Özkan, Kadir Gecesi'ni geçirmek için gittiği Kudüs'ten dönerken İsrail polisi tarafından havalimanında alıkonuldu. Özkan'dan haber alınamıyor.

Kudüs ziyareti sonrası Türkiye'ye dönmek için Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na giden Türkiye vatandaşı Ebru Özkan, bavullarını teslim etmesinin ardından İsrailli bir görevli tarafından durduruldu.

Görevlinin "İngilizce biliyor musun?" sorusuna "Hayır" cevabını veren Özkan, başka hiçbir gerekçe gösterilmeden alıkonuldu.

Özkan'ın geri dönüşüne izin vermeyen İsrailli yetkililer, arkadaşlarına kısaca sorgulanacağını ve bir sonraki uçuşta İstanbul'a hareket edeceğini söyledi.

Türkiye Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'deki yetkililerle görüşmeye başladığı ve Özkan'ın İsrail Askeri Mahkemesi'ne çıkarılacağı açıklandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • çok iyi olmuş iyi yapmışlar.

  (1) (1)

 • siz ne içiyorsunuz ?

  (1) (0)

 • ilginc birsey.. islamda müslüman bir kadin yaninda bir erkek olmadan tek basina seyahat edilmesine izin verilmezken, simdiki müslüman görünümlü tesettürlü kadinlarimizin tek basina gitmedikleri yer kalmiyor. bu nasil müslümanlik, nasil bir islami yasayis. bu kadinlarin bu halleri resmen kiyametin gelisini hizlandiriyor. demek ki müslümanlik basi kapatmakla olmuyormus... önemli olan insanin yüreginde tasidigi iman ve yaptigi ibadetleriymis. kadin basina senin oralarda ne isin var? müslümansan önce kuranin ayetlerine sonra peygamberin hadislerine göre hayatini yasa. islam dininde birseyler ters gidiyor. ya okuduklarimiz, bildiklerimiz, bize anlatilanlar anlis.. ya da yazilanlari insanlar kafasina göre tatbik ediyor.

  (0) (0)

 • gitmeyin şu pisliklerin memleketine kudüs elden gitti siz mekke medineye bakın

  (2) (0)

 • bu sol zihniyet hiç mi değişmez biraz yapıcı olun çapulcu olmayın

  (2) (1)

Tüm Yorumlar