16 Aralık 2018 06:53

İsrail'den sürpriz hamle! Hepsini kapatacak

İsrail'den sürpriz hamle! Hepsini kapatacak

İsrail hükümeti, 2019 bütçesi çerçevesinde ekonomik durum gerekçesiyle 7 diplomatik temsilciliğini kapatma kararı aldı.

İsrail’in Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail hükümeti, 2019 bütçesi gereği 7 diplomatiktemsilciliğini kapatacak. Hükümet, ayrıca Dışişleri Bakanlığındaki 140 görevliyi de emekliliğe teşvik edecek.

Haberde kapatılması öngörülen 7 diplomatik temsilciliğin hangi ülkelerde bulunduğuna ilişkin ayrıntıya yer verilmezken, söz konusu temsilciliklerin 3 yıl içerisinde kapatılacağı kaydedildi.

Kapatılacak olan temsilciliklerden bazılarının ABD'de olduğuna işaret edilen haberde, İsrail'in ABD'de 9 diplomatik temsilciliğinin bulunduğuna da vurgu yapıldı.

Haberde, İsrail'in aralarında Kanada, Brezilya, Türkiye, Almanya'nın da bulunduğu bazı ülkelerde büyükelçiliğin yanı sıra birden fazla diplomatik misyonla temsil edildiğine dikkat çekildi. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • danold trump illumanitenin kralı

    (0) (0)

  • Bak Bu çok önemli bir haber.......Taşeron işçiler ve Emekliye intibak zammı ile ilişkili......

    (1) (2)

  • İsrail Türkiye'den vaz geçemez.İsraillilerin dünyada tarihte'de görüldüğü gibi sığınacakları tek güvenli limanı var Türkiye.Hani derler tilki döner dolaşır kürkçü dükkanına geri dnöer aynen o misal.Evanjelistlerin şu aralar neden İsrail devletini herkes biliyor yani amaçları yahudilerş bir araya toplayıp katliam ypaıp tanrıyı kıyamete zorlamak.Oysa bizim dinlerle kimin hangi dinden olduğu ile bir problemimiz yok o peygambere bile verilmemiş seni onların başına bekçi göndermedik,sana ne ne oluyor biz dileseydik onların hepsini bana ibadet üzere yaratırdık diyerek.Türk'ün derdi mazlumun yanında yer almak yahudi de olsa,hırıistiyanda olsa,müslümanda olsa deist de olsa ateistte olsa.Bizim görevimiz bu dünyada onlara insanca yaşama hakkı sağlamak öbür taraf Allah'a ait.

    (2) (1)

Tüm Yorumlar