19 Aralık 2018 00:23

İslam dünyasının yüz karası ülkesi! Kemal Öztürk yazdı

İslam dünyasının yüz karası ülkesi! Kemal Öztürk yazdı

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk günün belki en çok konuşulacak yazısına imza attı. Kayıp Cemal Kaşıkçı'yı kaleme alan Öztürk, Suudi Arabistan yönetimi için "Esir alınmış kutsal beldeye hac için gitmenin farz olup olmadığına din adamlarımız bir fetva verebilir mi bilemiyorum? " diye yazdı.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan İstanbul konsososluğuna girdikten sonra kaybolması dünyanın gündemine oturdu. Muhalif gazeteciyi Suudi Arabistan yönetiminin öldürttüğü yönündeki iddialar güçlenirken, bu ülkeye en sert eleştirilerde biri de Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk'ten geldi.

"ÜLKESİNİ AŞAĞILAYAN ABD'YE SES ÇIKARAMADI"
"İslam dünyasının yüz karası
" başlıklı yazısında Riyad yönetimi hedef alan yazar, Suudi kralının ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan'ı aşağılamasına ses çıkarmadığına dikkat çekti.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ O ÜLKEDE METFUN"
Aşağılanmaya neden neden tepki gösterdiğini Öztürk, "Öyle olmak zorunda, zira her gün yönümüzü o ülkeye doğru dönerek namaz kılıyoruz. Peygamber Efendimiz o ülkede metfun. Böyle olunca, aşağılanan sadece Suudi Arabistan’ın kralı değil, sanki Müslümanları da temsil eden biri gibi hissettik." sözleriyle anlattı.

Sözü Kaşıkçı'nın kaybolmasına getiren yazar, aşağılanmaya ses çıkaramayan Suud yöneticilerine olan öfkesinin bu olay nedeniyle iki katına çıktığını yazdı.

BU NASIL DEVLET?
"Konsolosluk mu cinayet mahalli mi" diyen soran Öztürk, yazısında "Ancak terörist kafası, mafya kafası böyle bir şeyi yapabilir. Hatırlayınız daha önce kraliyet ailesindeki üyeleri, iş adamlarını, devlet görevlilerini, saygın aile üyelerini bir gecede toplayıp, bir otele kapatmıştı Prens Selman. Orada işkence yaptığı, zorla ‘senet imzalattığı’, servetine çöktüğü iddia edilmişti. O da ayrı bir utançtı Suud devleti için. Onu yapan kafanın bu cinayeti işlemesi gayet mümkün." ifadelerine yer verdi.

Rejimin Yemen ve Suriye politikalarını eleştiren Kaşıkçı'ya tahammül edemediğini belirten Öztürk, yazısını dikkat çeken bir soruyla tamamlıyor:

DİN ADAMLARIMIZ BİR FETVA VEREBİLİR Mİ?
"Nerede bakarsanız bakın, utanç verici bir politika izliyor Suudi rejimi. İslam dünyasında ABD tarafından bu kadar aşağılanan, haraca bağlanan ve resmen köle gibi davranılan bir başka ülke olmadı.

Ne hazindir ki, Mekke ve Medine bu ülkededir. Ve bizler umre için, hac için İslam dünyasının yüz karası bu ülkeye gitmek zorundayız. Belki de gitmek zorunda değiliz. Esir alınmış kutsal beldeye hac için gitmenin farz olup olmadığına din adamlarımız bir fetva verebilir mi bilemiyorum?"

Kemal Öztürk'ün yazısının tamamı

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (21)
 • kutsal diyarlar bu alçaklardan temizlenmeli bunların ellerinden kurtarılmalı emin ellere bırakılmalı Müslümanlar BİRLİK OLMALI onlar varken HAC farizaları ertelenmeli

  (0) (0)

 • Bir zamanlar bu ülkenin Rejimini savunuyordun

  (1) (1)

 • Kardeş o İslam dünyası değil Siyasal İslam dünyası...

  (0) (1)

 • gücün kadar sesin çıkar nekadar güçlü isen okadar ortalığı titretirsin peygamber efendimiz sav medineye hicret ettiğinde hz hamza hz ömer gibi büyük sahabiler savaş taraftarıydılar ama Allahu teala sabretmelerini emrediyordu çünkü medinede yahudiler güçlüydü ve müslümanlar henüz savaşacak güçte değillerdi nezamandaki savaşacak güce ulaştılar ozaman bedir savaşı için izin çıkmıştır. İSLAM DÜŞMANI KAMALİSTLER 80 YIL BOYUNCA ANCAK DAĞA TAŞA PUT DİKMEK VE MÜSLÜMANLARA ZULÜMLER YAPMAKLA UĞRAŞTILAR bilimle fenle teknoloji ile hiç ilgilenmediler haliyle güçsüz kaldık ve gücümüz nispetinde ses çıkarabiliyoruz

  (4) (2)

 • Ülke olarak Türkiyenin tavri ne olacak? Ehten püftwn adamlarla üsste cikmaya calismayin.dünyada bunun baska bir örnegi yok ama hükümetten elle tutulur bir tutum sergilemeyi daha göremedik.

  (1) (1)

Tüm Yorumlar