17 Kasım 2018 07:36

İrlanda'nın İsrail kararı Liberman'ı çıldırttı

İrlanda'nın İsrail kararı Liberman'ı çıldırttı

İrlanda Senatosu'nun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Yahudi yerleşimciler tarafından üretilen ürünlere ithalat ve satış yasağı getiren yasa tasarısını kabul etmesi İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman'ı kızdırdı.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, tepki olarak İrlanda'nın başkenti Dublin'deki İsrail büyükelçiliğinin kapatılması çağrısı yaptı. 

Twitter hesabından paylaştığı mesajla İrlanda Senatosu'nun aldığı kararı eleştiren Liberman, İsrail'den nefret edenlerle konuşmayacaklarını belirtti.

İrlanda'nın İsrail büyükelçisini senatoda alınan karardan dolayı kınamanın bir anlam ifade etmediğini dile getiren Liberman, "İsrail'i boykot edenlere diğer yanağımızı çeviremeyiz. İsrail en kısa zamanda Dublin'deki büyükelçiliğini kapatmalıdır." ifadelerini kullandı. 

İrlanda Senatosu, dün işgal altındaki topraklarda üretilen malların ithalatını ve ticaretini yasaklayan yasa tasarısını kabul etmişti.

Tasarının yasalaşması için parlamentonun iki kanadında da kabul edilmesi gerekiyor.

Kaynak : AA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • Konuyu anlamadan yazıyorsunuz. İsrailden değil işgal altındaki yani arapların bulunduğu fabrikalarda üretilen malları almayacaklar. Ya şimdi israilliler bu fabrikaları kapatırlarsa o arap işçiler işsiz kalmayacak mı?

  (0) (0)

 • Irlandada yasayan biri olarak gurur duydum bu karara burda filistin halkina ciddi olarak bir sempati var hatta israili protesto mitinglerinde arap ve muslumanlardan daha cok irlandalilar katiliyor bu protestolara.

  (0) (2)

 • İrlanda gerçekten en doğrusunu yaptı bence. İrlandalılar ezilmiş toplumdur emperyalistlere karşı.

  (0) (5)

 • Bizimkilerin azinda var

  (0) (3)

 • Bi İrlanda kadar olamadık!

  (1) (8)

Tüm Yorumlar