16 Ocak 2019 09:18

Irkçı partiden büyük provokasyon! Hz. Muhammed'in...

Irkçı partiden büyük provokasyon! Hz. Muhammed'in...

Liderliğini ırkçı Geert Wilders’in yaptığı Hollanda’daki Özgürlük Partisi büyük bir provokasyona imza atmaya hazırlanıyor. Her fırsatta Müslüman karşıtı eylemlerde bulunan Özgürlük Partisi, bu kez de Hollanda Parlamentosu’nda Hz. Muhammed’i tasvir eden karikatürler yarışması düzenleyecek.

Geçmişte yaşanan bu deneyimlere rağmen partiden yapılan açıklamada, Hollanda’nın terörle mücadele ajansı NCTV’nin yarışmanın düzenlenmesine yeşil ışık yaktığı belirtildi.

Wilders ve partisi göçmenlere ve Müslümanlara yönelik son derece agresif bir politika izlemesiyle tanınıyor. Kuran’ın yasaklanmasını talep eden Wilders, İslam’ın da totaliter bir inanç olduğu görüşünü savunuyor.

Özgürlük Partisi’nin önümüzdeki aylarda düzenleyeceği yarışmanın jüri başkanlığını Teksas’ta düzenlenen benzer bir yarışmada birinci olan Amerikan karikatürist Bosch Fawstin’in yapması bekleniyor.

BU İLK DEĞİL

Daha önce Hazreti Muhammed’in karikatürlerinin çizilmesi büyük gerginliğe neden olmuştu. 2015’te Fransız Charlie Hebdo’da yayımlanan karikatürler sonrasında terör saldırısı düzenlenmiş ve derginin 12 çalışanı hayatını kaybetmişti.

2005’te de Danimarka’da yayımlanan Hazreti Muhammed karikatürleri Müslüman ülkelerde büyük protestolar yaşanmasına neden olmuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • müslümanları sınırdışı edin daha iyi bir karar olur bence.

  (0) (1)

 • hadi ordan benim sultanım rabbim bunun hesabını sana acı acı soracaktır

  (0) (0)

 • Tarih tekerrurden ibarettir yine aynı aktörler ortalığı karıştırmak istiyorlar

  (0) (0)

 • Bu kafayla giderse bir gün belasını bulacak ama nasıl bulur Allah bilir, birinin gelip bunu katletmesine gerek yok kaza,bela denilen şeyler var şayet kendi bulmazsa bir yakınından çıkar sevdiğinden çıkar ama çıkar

  (0) (0)

 • Hiç bir kalem Peygamber Efendimizin suretini çizemez ve kendisi diyor ya bir sözünde benim çizilmiş resmimi görürseniz onu ayağınızın altında ezin çiğneyin,Peygamber Efendimizin böyle resmini çizelim,karikatürünü çizelim,yarışma düzenleyelim diyen aslında belayı üstüne çekiyor kendine şer kapıları açılıyor bu zor delide belasını nerden bulacak gerçekten kaşınıyor,anlamıyor bu kafayla hiç bir zaman anlamayacak,bu şekilde sürekli Cehennemini harlıyor ateşini attırıyor gafil

  (2) (1)

Tüm Yorumlar