10 Aralık 2018 15:03

İranlılardan düşen jetle ilgili teklif

İranlılardan düşen jetle ilgili teklif

İran'da jetin düştüğü yere Bahtiyari halkı temsilcileri, Mina ve arkadaşları için anıt dikmek istediklerini belirtti. Başaran ailesi izin verirse sembolik bir heykel konulacak

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a dönüş yolunda İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen ve içindeki yolcuların tümünün öldüğü uçak kazasının ardından bölgede yaşanan Bahtiyari halkı, Başaran ailesinin izin vermesi halinde bir anıt yaptırmak istediğini bildirdiler.

Bahtiyari halkı temsilcileri acılı Türk ailelerinin kaldığı otele gelerek, uçağın düştüğü alana bir anıt dikmek istediklerini söylediler.

Bahtiyarı halkı temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankartlarda Farsça ve Türkçe şu ifadelere yer verdiler:

"Sevgili Başaran ailesi ve sevgili Türk halkı, Mina ve onun arkadaşlarının ruhu Helen Ormanları ve Bahtiyari Dağlarında gökyüzüne uçtu. Dünya, Bahtiyari halkını dünyanın en misafirperver insanları olarak biliyor ama şimdi bu ev sahipliğinden dolayı üzgünüz ve tüm kalbimizle derdinize ortağız. Sizin de izninizi aldıktan sonra biz kızlarımızın hatırına sembolik bir heykel dostluk adına yapmaya karar verdik. Sizin için bir problem yoksa sizden haber bekliyoruz ve yapmaya başlamak istiyoruz."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Bazı gerçekleri kabul etmek gerekir. Vefat eden insanlar tanınan bilinen insanlar ve bu sebeple medyadaki yankısının senin benim ölmemden daha geniş olması normal..yani mesele zenginlik değil tanınırlık..birde işin içerisine evlilik ve sadece kız kıza gidilen bir gezi olması hususu girince tabi tepkiler de hassaslaşıyor..hatırlarsanız geçtiğimiz yıl anneler günündeki bir otobüs kazasında 24 vatandaş hayatını kaybetmişti..o kazadaki insanlar da tanınır insanlar değildi lakin medyadaki yankısı oldukça genişti..dolayısıyla olayların hikayeleri bir gazetecinin aradığı en önemli unsur..birde tanınırlık varsa uzun süre medyada yankılanmaya devam eder..heykel de dikilir..ağaç da..

  (0) (10)

 • TÜM AİLELERE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYOR,MEKANLARI CENNET OLSUN.DİLERİZ ANIT YAPMAYA İZİN VERİRSİNİZ.

  (3) (8)

 • ölenlere bizim yobazların etmedikleri laf kalmadı, insanlık ve sevgide irandan bile gerideler....

  (5) (19)

 • dünya misafiri insan zengin olunca her zengini sevmek zorunda degil adamlar parayı seviyor zenginleri degil gayet normal hepsi degıl ama genelinde var bu adamlar burunları cok yüksekte herkese yukardan bakarlar dünyada bir biz varız edasıyla salınır dururlar bende sevmem zenginleri ama bende zengin olmak isterim tabiki ikisi cok farklı şey ıllaki zengın olunca zenginleri sevicen dıye bir şey yok tabi iyileride var ama geneli havalı ölenlerın aılesıne Allah sabır versin cok zor bi durum

  (4) (5)

 • Yorumlara bakinca; Kimse zenginlerden haz etmiyor. Sorsak; herkes zengin olmak istiyor.. Pehh!!

  (0) (25)

Tüm Yorumlar