21 Ocak 2019 04:00

İran'dan tehdit gibi son dakika açıklaması!

İran'dan tehdit gibi son dakika açıklaması!

İran Ulusal Güvenlik Konseyi sekreteri Ali Shamkhani, "Vur kaç dönemi sona erdi ve ülkemize karşı herhangi bir düşmanca harekete karşı Tahran 10 katı karşılık verecek" açıklamasında bulundu.

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, Tahran'ın ülkeye yönelik herhangi bir düşmanca eyleme '10 katı' yanıt vereceklerini söyledi.

Yarı resmi Tasnim haber ajansının aktardığına göre Şemhani "Dünyada vur-kaç devri sona erdi. Ülkemize yönelik herhangi bir düşmanca eyleme 10 katı yanıt vereceğiz. Her alanda kendimizi koruma yetenğine sahibiz" ifadelerini kullandı.

SON SALDIRI ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR: Şemhani İran'ın haftasonu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) düzenlediği saldırı hakkında da konuştu. İranlı üst düzey yetkili "İran'ın Irak Kürdistanı'ndaki son tepkisi Tahran'ın herhangi bir tehdide yönelik yanıtına örnek teşkil ediyor" dedi. İran medyasının aktardığına göre İran Devrim Muhafızları cumartesi günü Erbil'in Koye (Koysancak) ilçesinde Kürdistan Demokrat Partisi-İran (KDP-İ ya da İKDP) ve Kürdistan Demokrat Partisi (HDK) karargahlarına 7 füze attı.

EN AZ 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ: İran medyası saldırıda en az 11 kişinin öldüğünü duyururken Anadolu Ajansı 16 kişinin öldüğünü duyurmuştu. İran yönetimine muhalif KDP-İ, 1996'dan beri Erbil'deki kamplarda faaliyet gösteriyor. AA, o tarihten bu yana İran'ın ilk kez bu büyüklükte bir saldırı gerçekleştirdiğine dikkat çekmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • radar füzeyi tespit edemiyor mu akıllı yorumcu 😁 uçan kuşu bile tespit ediyor.bu arada bizim füzelerimiz de mevcut.Magazin takip edeceğinize az biraz teknolojiyi takip edin.

  (0) (0)

 • bizimde füzemiz olsa bizde füze atarız amma yok ondan hep F-16 saldırısı havalandığı an haber verirler suriye sınırında amerikan radarları anlık tespit yapıyor ve pkk ya haber gidiyor füze öylemi koordinatları gir ve ateşle

  (0) (14)

 • yaşasın iran islam cumhuriyeti

  (27) (6)

 • buradan ankara türkiyeden sayın cumhurbaşkanımız hasan ruhaniye selamlarımı yolluyorum ve kendisini ve iranı çok seviyorum

  (17) (4)

 • yaşasın iran rejimi ben iran rejimini destekliyorum yaşasın islam

  (16) (3)

Tüm Yorumlar