22 Ocak 2019 07:44

İnşaatlarda ABD menşeili malzemeler kullanılmayacak

İnşaatlarda ABD menşeili malzemeler kullanılmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

Dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adım da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi. Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar.” dedi.

Bakan Kurum, gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapacaklarını, bu kampanyanın ayrıntılarını da önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi.

Bakan Kurum'un önümüzdeki günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği öğrenildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Demirden tutun da keresteye çimentoya seramiğe kadar her malzeme fiyatı dolara endeksli önce onu bi halletsek Asgari ücretli işçi calışıyor fabrika türkiyede Cevher yerli Satış dolara endeksli nasıl oluyor

  (0) (0)

 • sanki ,kullanıyor mu?

  (0) (0)

 • Amerikadan gelen mallarin hepsine yasak getirin Terbiye temiz olsun.

  (0) (1)

 • inanmayın bu kullanılmayacak sözlerine bunu kim kontrol edecek, müteahhitler mafyavari oldu kullanmak isterse kullanır çünkü inşaatlarda kontrol sıfır

  (2) (4)

Tüm Yorumlar