16 Aralık 2018 07:01

İlkokullarda yeni düzenleme! Tamamen ücretsiz olacak...

İlkokullarda yeni düzenleme! Tamamen ücretsiz olacak...

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) ilkokullarda leni bir uygulama başlatıyor. 3 ve 4'üncü sınıfta okuyan öğrenciler için 'İlkokullarda Yetiştirme Programı' başlatılıyor. Haftada toplam 10 ders saatini geçmeyecek ve hiçbir şekilde ücret alınmayacak.

MEB, ilkokullarda uygulanacak yeni programın ilkelerini belirledi. 3'üncü ve 4'üncü sınıfta okuyan öğrenciler için 'İlkokullarda Yetiştirme Programı' başlatılacak. Haftada toplam 10 ders saatini geçmeyecek ve velilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecek.

KASIM AYINDA BAŞLIYOR... Milli Eğitim Bakanlığınca, ilkokulların 3'üncü ve 4'üncü sınıflarına devam eden ve önceki yıllarda Türkçe ve matematik derslerinden kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrenciler için planlanan "İlkokullarda Yetiştirme Programı" kasım ayında başlatılacak.

ÜCRET İSTENEMEYECEK... Öğrenciler, haftada toplam 10 ders saatini geçmeyecek şekilde eğitimlere alınacak. Okulda bir öğrenci için bile olsa program açılacak, velilerinden hiçbir ad altında ücret talep edilmeyecek.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Önce velileri eğitmek gerekiyor.Örenciye okulda öğrendiği kazanımları unutmamaları için eve tekrar amacıyla verilen 3 sayfalık çalışmaları çok bulan öğrenci velisi profili var iken eğitimde yapılan her türlü özverili çalışma kendi kendini yok ediyor.

  (1) (1)

 • Eskiden ilkokullar, bir sözlü mezuniyet imtihanıyla ikmal olunurdu. Sonraki tahsilde ise OLGUNLUK imtihânı vardı ve adamın canına okunurdu. Eğer o sisteme dönülse, lise mezunlarını imtihan etmeye bile lüzum kalmaz. Liseyi bitiren, doğruca üniversiteye girer. Veliye ve talebeye taviz vere vere sınıflar derste açıkça uyuyan, derse devamı bir fedakarlık gören çocuklarla doldu. Tahsil, bir şeyler elde etme demek. Semeresiz tahsil, boş hamallıktır.

  (0) (0)

 • her sınıf için sadece 10 öğrenci ile sınırlı olduğunu neden yazmadın, milleti yanıltmayın, doğru düzgün haber yapın. Tamamen ücretsiz olacakmış, resmiyette ücretsiz ama okul aile birliği diye bir olay var.

  (0) (3)

 • Bu çocukları bu kadar yorup okuldan soğutmanın ne anlamı var müfredat basitleştirilsin çocuklar okula zorla değil isteyerek gitsin yoksa başarılı olmalarının mümkünü yok

  (1) (3)

 • Uyduruk bahanelerle ogrenciyi sorumsuzlastirip basari sifirlaniyor. Daha sonra basarisiziz diyerek hafta sonu onca masrafla arkayi toplamaya calisiyorlar. Ogrenci haftalik 40-45 saat ders aliyor ki sonuc yine degismiyor. İsin sirri egitimde ciddiyet ve herkesin fitratina ve kapatisene uygun egitim.

  (1) (6)

Tüm Yorumlar