25 Haziran 2018 18:14

İlker Başbuğ'dan acil çağrı: Aksi tarihi hata olur

İlker Başbuğ'dan acil çağrı: Aksi tarihi hata olur

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, Barzani'nin vazgeçmemekte ısrar ettiği 25 Eylül'de yapılması planlanan bağımsızlık referandumuyla ilgili Meclis'e çağrıda bulundu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapacağı Bağımsızlık referandumuyla ilgili bir açıklama da Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan geldi. Başbuğ TBMM'yi acilen karar almaya çağırdı. "Aksi hata olur" dedi.

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ,  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) 'nin bağımsızlık referandumu kararıyla ilgili açıklama yaptı. Başbuğ, twitter hesabından yaptığı yaptığı açıklamada, "TBMM en kısa zamanda IKYB'nin 25 Eylül'de gerçekleştireceği bağımsızlık referandumuna karşı bir karar almalıdır. Aksi, tarihi bir hata olur" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • Hiiç öyle bir niyet yok.yarım ağız olmaz deniyor sadece,topla parlamentoyu tartışın.

  (0) (0)

 • Bu ne zaman hapisten cikti ki. Kendisine gelince referandum hak secim hak baskasina gelince olmaz ha. Ya bunlar kim oluyor. Bunlarda nasil bir zihniyet var. Allahim zalimi kahret. Mazluma yardim et.

  (6) (3)

 • Basbug bu ceteler seni ve yanidakileri neden saldi?????hala uyanmadinmi?????

  (1) (6)

 • işte heykeli dikilecek bir devlet adamı bir türk oğlu türk komutan .atatürkün askerleri herzaman vatanseverdir ve gele-ceği görürlr

  (1) (16)

 • türk ordusunun başı genelkurmay başkanını terör örgütü başı diye hapse tıkan adam, kerkük ve musulu gözü kapalı satar...

  (4) (12)

Tüm Yorumlar