15 Aralık 2018 20:56

İlber Ortaylı'dan Bakanlığa "gönüllü" destek

İlber Ortaylı'dan Bakanlığa "gönüllü" destek

Tarihçi-akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kültür ve Turizm Bakanlığına kültürel konularda gönüllük esasına dayalı danışmanlık desteği sağlayacak.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Prof. Dr. Ortaylı'nın danışman olarak Kültür ve Turizm Bakanlığına katkı vereceğini bildirdi.

Paylaşımında Prof. Dr. Ortaylı ile çektirdiği fotoğrafa yer veren Dursun, "İlber Ortaylı hepimizin hocasıdır. Kültürel konularda Bakanlık danışmanı olarak bize katkı verecek. Hepimiz Türk kültürünün hizmetindeyiz." ifadelerini kullandı.

Tarihsel ve kültürel çalışmalarıyla sadece Türkiye'de değil, uluslararası alanda da adından söz ettiren çalışmalara imza atan Ortaylı, Türkiye'nin kültürel politikalarına yön verilmesinde fikir ve tecrübeleriyle bir nevi "fahri danışmanlık" görevi üstlenecek.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Beklentileriniz mi vardı efendiler

  (0) (0)

 • Böyle demek hiç hoş değil ...Sayıştay açıkladı: Sarayı'nın sadece bir günlük giderinin 1,8 milyondan fazla olduğu ortaya çıktı.

  (0) (0)

 • Danışmanlık iyi de Galatasaray Üniv.ne geçmişte bağışlamış olduğu Türk İdare Tarihi açısından önemli sahasında bulunamayan kitapların; tarihi ahşap binanın üst katında kütüphane oluşturulmuş bir yere hibe ederken birisi kendisine bir nevi danışmanlık yaparak ".....ya yangın çıkarsa "diye herhalde kulağına kar suyu kaçiramamış olacak ki çıkan yangına hazır bir şekilde raflarda faydalanacak olanlara yerini aldı.Fakat,bir süre sonra yangınla kül olan kütüphane ile birlikte bağış kıymetli kitaplar yok olacaktı.

  (0) (4)

 • Ortaylı’nın sarayla flörtü yeni bir şey değil. Ortaylı, 2017 yılında tarih alanında saray Ödülü'ne de layık görülmüştü.

  (2) (14)

 • Ya Topkapı Sarayı'nda ya da Beştepe’de: Majestelerinin tarihçisi... Sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı'na danışman yapıldı......

  (2) (20)

Tüm Yorumlar